چهارشنبه
۴ اردیبهشت ۱۳۹۸
کد خبر : 73177
۲۵ مهر ۱۳۹۷؛ ساعت ۱۲:۱۶
0 views

جذب 71 درصدی اعتبار اشتغال روستایی در جویبار/ وضعیت جذب اعتبار در جویبار رضایت‌بخش نیست

معاون مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری مازندران اعلام کرد: شهرستان جویبار توانسته فقط ۷۱ درصد از سهمیه اعتبارات اشتغال روستایی را جذب کنند که این موضوع رضایت‌بخش نیست.

به گزارش  جویباران،سید رحیم بخشی در جلسه کارگروه اشتغال شهرستان جویبار گفت: در بخش اشتغال روستایی ۱۶۵ میلیارد و ۵۵0 میلیون تومان سهمیه استان مازندران است که توانسته‌ایم ۱۵ درصد بیش از سهمیه مصوب جذب داشته باشیم.

 

وی افزود: در شهرستان جویبار نیز فقط ۷۱ درصد از سهمیه توانسته‌اند جذب کنند که رضایت‌بخش نیست.

 

معاون مدیرکل خاطرنشان کرد: پیگیری مدیران نقش بسیار مهمی در جذب اعتبار دارد به‌طوری‌که برخی از شهرستان‌ها بیش از ۱۰۰ درصد جذب اعتبار داشتند.

 

بخشی همچنین به سهمیه اشتغال فراگیر اشاره و عنوان کرد: سهمیه استان مازندران در این بخش ۷۵۰ میلیارد تومان است که در این زمینه بیش یک هزار میلیارد تومان طرح به بانک‌ها برای اشتغال یک هزار نفر معرفی شدند.

 

وی بیان کرد: ۴۴۸ طرح به مبلغ ۸۰۰ میلیارد تومان در بانک‌ها در حال بررسی است که از این مقدار ۱۹۰ میلیارد تومان در بانک‌ها مصوب و ۱۶۵ میلیارد تومان پرداخت‌شده است.

 

معاون مدیرکل با اشاره به اینکه سهمیه جویبار در اشتغال فراگیر ۲۲ میلیارد تومان است گفت: شهرستان جویبار در این مورد ۲۷ طرح به مبلغ ۴۰ میلیارد تومان معرفی‌کرده که اکنون ۱۹ طرح باارزش ۳۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان توسط بانک‌های عامل در حال بررسی است.

 

بخشی تصریح کرد: ۷ طرح با دو میلیارد و ۳۷۰ میلیون تومان مصوب شده که از این تعداد ۵ طرح به مبلغ ۲ میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان پرداخت‌شده است که حدود ۱۰ درصد می‌شود که مطلوب شهرستان جویبار نیست.

 

سید علی اسد فرماندار شهرستان جویبار در این جلسه اظهار کرد: این دست برنامه‌ها در راستای اقتصاد مقاومتی و توصیه‌های مقام معظم رهبری است.

 

وی افزود: به دنبال رتبه و مقام نیستیم بلکه باید کارها را درست و دقیق و در جهت رفع مشکلات مردم پیش ببریم.

 

فرماندار جویبار تأکید کرد: تمام مدیران باید با تعامل و همکاری و با تمام تلاش مشکلات را از پیش روی مردم به ویژه جوانان بردارند.

 

اسد بیان کرد: این ارقام و آمار شایسته جویبار نیست زیرا مردم این شهرستان، مردم زحمتکش و پرتلاشی هستند؛ پس وظیفه ما حل مشکلات آنان با تمام توان است.

 

وی همچنین تأکید کرد: اثربخشی و نتیجه برای ما و مردم مهم است و صرف برگزاری جلسات چیز جز هدر رفت وقت نیست.تگ:


نظر شما:

1- گزینه های ستاره دار الزامی می باشند.
2- ایمیل شما نمایش داده نمی شود.
3- لطفا جهت دریافت پاسخ نظر خود حتما ایمیل خود را بصورت صحیح وارد نمائید.
4- لطفا نظر خود را به صورت فارسي تايپ نماييد.
5- نظري که حاوي هر گونه توهين باشد، انتشار داده نمي‌شود.
نام *
ایمیل *

اخرین اخبار