به گزارش  جویباران، علی اصغر ایزدپناه در مراسم نمادین انتخابات شوراهای دانش‌آموزی در مدرسه شهید مطهری شهرستان جویبار اظهار کرد: انتخابات شوراهای دانش‌آموزی نماد پویایی و نشاط در مدرسه و زمینه‌ساز تربیت اجتماعی، تکریم شخصیت و برقراری روابط سالم بین دانش‌آموزان و جامعه است.

وی شورای دانش‌آموزی را بهترین فرصت برای بیان مطالبات دانش‌آموزان دانست و افزود:  انتخابات شورای دانش‌آموزی نوعی تمرین دموکراسی است و منتخبان می‌‌توانند در تصمیم‌گیری‌ها و برنامه‌ریزی‌‌ها، نقش‌آفرینی موثر باشند.

رئیس آموزش‌و‌پرورش جویبار با اشاره به اینکه امروز بیست‌و‌یکمین دوره انتخابات شوراهای دانش‌آموزی در این شهرستان برگزار می‌شود گفت: امسال انتخابات شورای دانش آموزی در ۱۳۹ مدرسه دولتی و غیردولتی در شهرستان جویبار در ۲ نوبت صبح و بعدازظهر برگزار می‌شود.

ایزدپناه خاطرنشان کرد: نگاه ما به شورای دانش‌آموزی، نگاه مشارکتی و همکاری و همراهی است زیرا دانش‌آموزان امروز دارای خلاقیت و ایده‌های نو و کاربردی هستند و از نظرات و پیشنهادات آنان در برنامه‌های مختلف استفاده خواهیم کرد.

وی افزود: در برخی از منتخبین شوراهای دانش‌آموزی توانمندی و پتاسیل‌های فراوانی نهفته است که با اعتماد به آنان و نقش‌آفرینی می‌توانند کارهای بزرگی انجام دهند.

رئیس آموزش‌و‌پرورش جویبار در پایان ضمن گلایه از برخی مسئولین شهرستانی گفت: امروز در این مراسم انتظار داشتیم مدیران شهرستانی حضور داشته باشند ولی متأسفانه کسی حضور نداشت که بسیار گله‌مند هستم زیرا اگر جامعه موفق و سالم می‌خواهیم باید به همین دانش‌آموزان که مدیران، پدران و مادران آینده کشور هستند، توجه کنیم.