به گزارش  جویباران، عزت‌اله اکبری درخصوص استعفای ناگهانی رییس فدراسیون کشتی به خبرنگار جویباران گفت: رسول خادم برای کشتی ایران هم‌چون پدری دلسوز است و نبود وی اثرات منفی جبران‌ناپذیری برای کشتی در برخواهد داشت.

وی ضمن ابراز ناراحتی شدید از خبر استعفای رسول خادم افزود: من افتخار این را داشته‌ام که در کنار رسول خادم در اردوهای اخیر تیم‌ملی باشم و از نزدیک شاهد تلاش شبانه‌روزی وی بوده‌ام و از نظر من از دست دادن این اسطوره خانواده کشتی را یتیم خواهد کرد.

عضو تیم‌ملی ایران اعزامی به مسابقات جهانی بوداپست که به تازگی از این مسابقات برگشته ادامه داد: خادم برای ما تنها یک تمرین دهنده و یک مربی نبود بلکه او در اردوها در کنار ما زندگی می‌کرد چنان‌که ما او را به چشم عضوی از خانواده می‌دیدیم.

اکبری تصریح کرد: خادم مرد عمل است و بر خلاف دیگران فقط شعار نمی‌دهد چرا که تأکید وی بر انتخابی سال ۲۰۱۳ بود که باعث مدال گرفتن من و قهرمانی تیم شد.

وی بیان کرد: به دلیل رفتار حرفه‌ای و مناسب خادم در اردوها من و تمام کشتی‌گیران به او به چشم یک فرمانده نگاه می‌کردیم که حاضر بودیم هر لحظه جان خود را برای انجام دستوراتش فدا کنیم و به واقع خادم برای کشور ما مانند یک سردار است که باید به جایگاه او احترام گذاشته شود.

نایب قهرمان جهان با اشاره به خدمات بی‌شمار رسول خادم در فدراسیون کشتی، تأکید کرد: چگونه می‌شود این همه افتخارات و جایگاه بین‌المللی که خادم برای کشتی ایران کسب کرده را نادیده گرفت؟ همین امسال بود که تیم‌های کشتی فرنگی و آزاد ایران در رده بزرگسالان موفق به کسب مقام قهرمانی بازی‌‌های آسیایی جاکارتا شد و بار دیگر برای کاروان ورزشی ایران در این دوره از مسابقات آبروداری کرد.

اکبری یادآور شد: پیش‌تر از آن نیز کشتی‌گیران ایران در رده‌های پایه هم در آسیا و هم در جهان غرور آفرینی کردند، حال چرا عدم کسب نتیجه مطلوب در یک مسابقه باعث شده که آقایان تمام خدمات این بزرگ‌مرد را نادیده بگیرند؟

وی افزود: شکست ما در بوداپست دلایل زیادی داشت که کمترین تقصیر در این ناکامی بر عهده رسول خادم است چرا که اکثر باخت‌ها با سهل انگاری ما کشتی‌گیران در ثانیه‌های پایانی رقم خورد و همه می‌دانیم در آن ثانیه‌های پایانی کاری از دست مربی بر نمی‌آید و ما هم به این دلیل در آن دقایق دچار اشتباه شدیم که مسابقات تدارکاتی مناسبی چه از لحاظ کمی و چه از لحاظ کیفی پشت سر نگذاشته بودیم.

نایب قهرمان بازی‌های آسیایی تصریح کرد: کشتی امروزه همانند میدان جنگ است و در جنگ عدم تدارکات مناسب ناکامی را رقم می‌زند و ما مانند سربازانی بودیم که در میدان نبرد خشاب‌هایمان تمام شد چرا که پشتیبانی مناسبی نداشتیم و این تقصیر رسول خادم نبود زیرا او هر چه که در توان داشت در اختیار ما گذاشت اما باید پذیرفت با دست خالی نمی‌شود حریف ابرقدرت‌ها شد.

اکبری گفت: با تمام وجود می‌گویم اگر خادم در کشتی نباشد من هم دیگر انگیزه‌ای برای ادامه کار نخواهم داشت و از کشتی خداحافظی خواهم کرد.

وی در پایان اظهار داشت: اگر جامعه ورزشی ایران و خصوصاً خانواده کشتی خدمات این بزرگ‌مرد را نادیده بگیرد پس وای به حال امثال من که افتخاراتمان در مقابل خادم مانند قطره در مقابل دریا است و اگر سرنوشت خادم این باشد عاقبت عزت‌اله اکبری‌ها به ناکجا آباد ختم خواهد شد و من به عنوان عضو کوچکی از جامعه کشتی از بزرگان ورزش اول کشور خواهشمندم که از بروز این فاجعه هر چه سریع‌تر جلوگیری نمایند چراکه این کشتی بدون ناخدای خود راهی به ساحل نجات نخواهد یافت.