سه شنبه
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸
کد خبر : 73251
۱۰ آبان ۱۳۹۷؛ ساعت ۱:۳۶
0 views

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری مازندران:

کاهش 30 درصدی زباله با اجرای طرح تفکیک زباله از مبدأ/ دپوی جزیزه‌ای راه حل مدیریت پسماند نیست

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری مازندران اظهار کرد: هدف از اجرای طرح تفکیک زباله از مبدأ کاهش 25 تا 30 درصدی زباله است که باید از روش‌های نو و مشوق‌های خوبی را برای اهالی روستا استفاده کنیم.

به گزارش  جویباران،حسن اصغریان رستمی در نشست با دهیاران بخش مرکزی و گیلخواران شهرستان جویبار گفت: جویبار یک ویژگی‌ منحصر به فردی نسبت به سایر شهرستان‌های دیگر دارد زیرا تولید زباله به 30 تن در بخش مرکزی و گیلخواران است و با حضور واحدهای بازیافتی می‌تواند مشکلات کمتری نسبت به پسماندها داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: اگر قرار باشد دپوی جزیره‌ای زباله در استان داشته باشیم که چهره‌ای زشت و نازیبا در استان خواهیم داشت.

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری مازندران به اجرای طرح تفکیک زباله از مبدأ اشاره و عنوان کرد: هدف از اجرای طرح تفکیک زباله از مبدأ کاهش 25 تا 30 درصدی زباله است که باید از روش‌های نو و مشوق‌های خوبی را برای اهالی روستا استفاده کنیم.

اصغریان رستمی با بیان اینکه باید تهدید زباله‌ها را به فرصت تبدیل کنیم اظهار کرد: بسیار از موادی که در پسماندها وجود دارد قابل استفاده مجدد یا بازیافت است که می‌تواند توجیح اقتصادی داشته باشد و دولت نیز در این رابطه تسهیلات 8 درصدی خوبی را برای مدیریت پسماند زباله برای دهیاری‌ها در نظر گرفته است.

 تگ:


نظر شما:

1- گزینه های ستاره دار الزامی می باشند.
2- ایمیل شما نمایش داده نمی شود.
3- لطفا جهت دریافت پاسخ نظر خود حتما ایمیل خود را بصورت صحیح وارد نمائید.
4- لطفا نظر خود را به صورت فارسي تايپ نماييد.
5- نظري که حاوي هر گونه توهين باشد، انتشار داده نمي‌شود.
نام *
ایمیل *

اخرین اخبار