به گزارش  جویباران،سرهنگ مهرداد بابایی در مراسم راهپیمایی ۱۳ آبان شهرستان جویبار با اشاره به اینکه امروز روز مقاومت، شجاعت و غیرت ملی است گفت: امروز نسل چهارم انقلاب نشان دادند هم‌چون گذشتگان خود در برابر ظلم وستم و استکبار ساکت نمی‌نشینند و هوشیار هستند و در برابر آن‌ها مقاومت و ایستادگی می‌کنند.

وی با بیان اینکه ۱۳ آبان یادآور سه رویداد بزرگ در تاریخ کشور است اظهار کرد: تبعید حضرت امام خمینی(ره) به ترکیه در آبان ۴۳، کشتار بی‌رحمانه دانش‌آموزان تهرانی در دانشگاه تهران در ۱۳ آبان سال ۵۷ و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در ۱۳ آبان سه رویداد مهم در این روز در طول تاریخ کشورمان ایران است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج جویبار تأکید کرد: این سه رویداد دارای یک ماهیت مشترک یعنی مبارزه با استکبار است.

بابایی بیان کرد: تمام شاخص‌های یک کشور مستکبر در کشور آمریکا وجود دارد که حیات و بقاء این کشور به خون‌ریزی، قتل و غارت، فتنه‌انگیزی و بی‌ثبات‌سازی خلاصه شده است.

وی خاطرنشان کرد: آمریکا برای تأمین امنیت و اهداف خود از هر توطئه و تهدید علیه دولت‌ها استفاده می‌کند که نماد یک کشور مستکبر است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج جویبار بر دشمن‌شناسی تأکید کرد و گفت: اگر می‌خواهیم با استکبار مبارزه کنیم باید شناخت صحیحی از دشمن داشته باشیم لذا نباید به لبخند و مذاکره و نشستی دلخوش کرد و در دام دشمن افتاد.

بابایی با اشاره به اینکه شعار (مرگ بر آمریکا) یک اعتقاد قلبی است بیان کرد: شعار (مرگ بر آمریکا) یک اعتقاد قلبی است یعنی اعلام انزجار از تمامی دولت‌ها و سیاست‌های آمریکا در جهان، زیرا آمریکا همانند زالو در حال مکیدن منافع کشورها است.

وی افزود: آمریکا با پرورش و حمایت از تروریست به دنبال ناامن کردن جهان است و با زیر چتر خود قرار دادن عربستان بیش از سه سال است که مردم مظلوم یمن را به خاک و خون کشیده است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج جویبار به خروج آمریکا از برجام اشاره و عنوان کرد: این موضوع بار دیگر به برخی خوش‌بینان داخلی ثابت کرد که آمریکا نه اهل مذاکره و سازش و نه مرد تعهد و مسئولیت پذیری است.

بابایی سازش با آمریکا را یک خطای بزرگ دانست و افزود: مذاکره یا سازش با آمریکا به هیچ وجه منطقی نیست و مشکلات کشور را حل نمی‌کند.

وی خاطرنشان کرد: توجه و پیروی از رهنمودها و توصیه‌های مقام معظم رهبری، پیاده‌سازی سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، توجه به استعدادها و ظرفیت‌های داخلی، ایستادگی و مقاومت و پافشاری بر اصول انقلاب، تقویت روحیه خودباوری و اعتماد به نفس ازجمله راه‌های مقابله با استکبارجهانی یعنی آمریکا است.