سه شنبه
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸
کد خبر : 73309
۱۴ آبان ۱۳۹۷؛ ساعت ۲:۲۲
0 views

در جلسه شورای فرهنگ عمومی جویبار مطرح شد

غلفت در کار فرهنگی ضررهای جبران‌ناپذیری خواهد داشت/ موازی کاری در امورفرهنگی بی‌نتیجه است

اعضای جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان جویبار بر استفاده از ابزارهای جدید و ظرفیت بی‌بدیل دین در امور فرهنگی و همچنین بر خسارت غلفت در کار فرهنگی را جبران‌ناپذیری و موازی کاری در امورفرهنگی را بی‌نتیجه دانستند.

به گزارش  جویباران،سید علی اسد فرماندار شهرستان جویبار در جلسه شورای فرهنگ عمومی این شهرستان با بیان اینکه مصوبات این شورا لازم اجراست گفت: شورای فرهنگ عمومی ظرفیت با ارزشی در امور فرهنگی برای شهرستان محسوب می‌شود که مصوبات این شورا نیز برای ادارات لازم‌الاجرا است.

وی با اشاره به اینکه خلأهای فرهنگی در این شورا برطرف خواهد شد اظهار کرد: بسیاری از آسیب‌ها و بزه‌های اجتماعی که امروز در جامعه در حال افزایش است می تواند در این شورا مطرح، بررسی و با ارائه راهکارهای مناسب برطرف شود.

فرماندار جویبار خاطرنشان کرد: متأسفانه امروز برای جوانان برنامه‌های مناسبی تبیین نشده است و تا زمانی که محتوای درستی برای جوان تهیه نکنیم نباید منتظر کاهش آسیب‌های اجتماعی باشیم.

اسد تأکید کرد: باید خود را با ابزارهای جدید بروزرسانی کنیم و از ظرفیت بی‌بدیل دین در این ابزارها استفاده کنیم.

حجت‌الاسلام ابوالحسن قلی‌پور مدير امورفرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد جویبار گفت: غلفت در کار فرهنگی منجر به ضررهای جبران‌ناپذیری خواهد شد و باید با تمام انرژی به سمت کارهای فرهنگی برویم.

وی افزود: کار فرهنگی را باید به مردم بسپاریم و آن را مسجدمحور کنیم  زیرا هرگاه حضور مردم را همراه داشته‌ایم حیله و توطئه دشمنان خنثی شد.

مدير امورفرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد جویبار تأکید کرد: باید از ابزارهای نوینی که دشمن تولیدکرده با تولید محتوای مناسب علیه خود آن‌ها استفاده کنیم.

قربان متولی دبیر ستاد امربه‌معروف و نهی ازمنکر جویبار در این جلسه بیان کرد: کار فرهنگی یک سرمایه‌گذاری میان‌مدت و بلندمدت است و نباید منتظر نتیجه زودبازده باشیم.

وی با بیان اینکه موازی کاری در امورفرهنگی بی‌نتیجه است گفت: همه دستگاه‌ها باید در امورفرهنگی هم‌افزایی داشته باشند زیرا موازی کاری در امورفرهنگی نتیجه‌بخش نیست.

حجت‌الاسلام محمدتقی نادعلیزاده امام‌جمعه شهرستان جویبار در جلسه شورای فرهنگ عمومی این شهرستان بیان کرد: در امور فرهنگی باید اعتماد مردم را جلب کنیم و امور را به خود آن‌ها محول کنیم.

وی افزود: اگر به دنبال استمرار و دوام کار فرهنگی هستیم باید کار را به مردم واگذار کنیم.

امام‌جمعه جویبار وضعیت فرهنگی جمعه بازار این شهرستان را نامطلوب دانست و گفت: اگر شهرداری جویبار 18 ماده ابلاغی ستاد امربه‌معروف و نهی ازمنکر را اجرا کند این مشکلات تا حد زیادی کاهش می‌یابد.

 تگ:


نظر شما:

1- گزینه های ستاره دار الزامی می باشند.
2- ایمیل شما نمایش داده نمی شود.
3- لطفا جهت دریافت پاسخ نظر خود حتما ایمیل خود را بصورت صحیح وارد نمائید.
4- لطفا نظر خود را به صورت فارسي تايپ نماييد.
5- نظري که حاوي هر گونه توهين باشد، انتشار داده نمي‌شود.
نام *
ایمیل *

اخرین اخبار