به گزارش  جویباران،سید علی اسد فرماندار شهرستان جویبار در جلسه شورای فرهنگ عمومی این شهرستان با بیان اینکه مصوبات این شورا لازم اجراست گفت: شورای فرهنگ عمومی ظرفیت با ارزشی در امور فرهنگی برای شهرستان محسوب می‌شود که مصوبات این شورا نیز برای ادارات لازم‌الاجرا است.

وی با اشاره به اینکه خلأهای فرهنگی در این شورا برطرف خواهد شد اظهار کرد: بسیاری از آسیب‌ها و بزه‌های اجتماعی که امروز در جامعه در حال افزایش است می تواند در این شورا مطرح، بررسی و با ارائه راهکارهای مناسب برطرف شود.

فرماندار جویبار خاطرنشان کرد: متأسفانه امروز برای جوانان برنامه‌های مناسبی تبیین نشده است و تا زمانی که محتوای درستی برای جوان تهیه نکنیم نباید منتظر کاهش آسیب‌های اجتماعی باشیم.

اسد تأکید کرد: باید خود را با ابزارهای جدید بروزرسانی کنیم و از ظرفیت بی‌بدیل دین در این ابزارها استفاده کنیم.

حجت‌الاسلام ابوالحسن قلی‌پور مدیر امورفرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد جویبار گفت: غلفت در کار فرهنگی منجر به ضررهای جبران‌ناپذیری خواهد شد و باید با تمام انرژی به سمت کارهای فرهنگی برویم.

وی افزود: کار فرهنگی را باید به مردم بسپاریم و آن را مسجدمحور کنیم  زیرا هرگاه حضور مردم را همراه داشته‌ایم حیله و توطئه دشمنان خنثی شد.

مدیر امورفرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد جویبار تأکید کرد: باید از ابزارهای نوینی که دشمن تولیدکرده با تولید محتوای مناسب علیه خود آن‌ها استفاده کنیم.

قربان متولی دبیر ستاد امربه‌معروف و نهی ازمنکر جویبار در این جلسه بیان کرد: کار فرهنگی یک سرمایه‌گذاری میان‌مدت و بلندمدت است و نباید منتظر نتیجه زودبازده باشیم.

وی با بیان اینکه موازی کاری در امورفرهنگی بی‌نتیجه است گفت: همه دستگاه‌ها باید در امورفرهنگی هم‌افزایی داشته باشند زیرا موازی کاری در امورفرهنگی نتیجه‌بخش نیست.

حجت‌الاسلام محمدتقی نادعلیزاده امام‌جمعه شهرستان جویبار در جلسه شورای فرهنگ عمومی این شهرستان بیان کرد: در امور فرهنگی باید اعتماد مردم را جلب کنیم و امور را به خود آن‌ها محول کنیم.

وی افزود: اگر به دنبال استمرار و دوام کار فرهنگی هستیم باید کار را به مردم واگذار کنیم.

امام‌جمعه جویبار وضعیت فرهنگی جمعه بازار این شهرستان را نامطلوب دانست و گفت: اگر شهرداری جویبار ۱۸ ماده ابلاغی ستاد امربه‌معروف و نهی ازمنکر را اجرا کند این مشکلات تا حد زیادی کاهش می‌یابد.