به گزارش  جویباران، حجت‌الاسلام حمید رسایی در نشست روشنگری در شهرستان جویبار گفت: مسئله نفاق از زمان پیامبر(ص) تا به امروز وجود داشته و دارد که به اسم اسلام و حمایت از اهل بیت پیامبر (ص) نفاق می‌کردند.

وی افزود: امروز بخش عمده‌ای از مشکلاتی که انقلاب اسلامی با آن درگیر است برخی از جایگاه‌ها، تریبون‌ها و مناصب در اختیار کسانی است که اعتقادی به شعارهای انقلاب ندارند.

نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به حضور غیر انقلابی‌ها در درون نظام اظهار کرد: صف‌بندی امروز در نظام، صف‌بندی بین چپ و راست یا اصولگرا و اصلاح طلب نیست بلکه صف‌بندی بین نیروهای انقلابی و غیرانقلابی درون نظام است.

رسایی خاطرنشان کرد: غیرانقلابی‌های درون نظام کسانی هستند که اهداف و آرمان‌های انقلاب را فراموش و از گذشته خود پشیمان هستند ولی امروز در نظام دارای منصب و جایگاه دارند.

وی افزود: این افراد به دنبال تحمیل مواضع خود به نظام هستند و در زمانی‌هایی موفق و دوره‌های ناموفق بوده‌اند.

نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: عده‌ای از همان زمان پیروزی انقلاب اسلامی، انقلابی نبودند و عده‌ای نیز به ظاهر انقلابی شدند تا به انقلاب ضربه بزنند.

رسایی با بیان عده‌ای سوال می‌کنند که چرا رهبری در برابر این منافقین یا مشکلات اقدامی نمی‌کند گفت: اگر بخواهند سران فتنه را که علیه امنیت ملی عمل کردند اقدام کنند حکم آن‌ها اعدام است ولی رهبری به دلیل اینکه این سران روزی دارای جایگاهی در نظام بودند در حال مدارا کردن با آن‌ها است.

وی با اشاره به اینکه غیرانقلابی‌ها به دنبال بهانه هستند اظهار کرد: اگر رهبری در سال ۹۲ اجازه مذاکره را نمی‌داد و توافقی صورت نمی‌گرفت امروز این افراد به این بهانه مشکلات را به گردن رهبری می‌انداختند و امروز نیز همین افراد موضوع FATF را بهانه کردند در حالی نه برجام سودی برای کشور داشت نه این مسئله اخیر خواهد داشت.

نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: اگر این اتفاقات رقم نمی‌خورد اصل داستان مشخص نمی‌شد زیرا گاهی اوقات فرصت‌ها داده شد تا جریان نفاق خودش را نشان دهد.

رسایی نقطه امید ترامپ رئیس جمهور آمریکا را غیرانقلابی‌ها درون نظام دانست و افزود: امید ترامپ برای برگشت ایران به میز مذاکره به کسانی است که برجام را تحمیل کردند و دور زدن تحریم‌ها را مسخره می‌کردند امروز حامی مذاکره مجدد با آمریکا هستند.

 

وی تأکید کرد: نظام آمریکا، نظام سلطه‌گر و استکباری است و مهم‌ترین دستاورد انقلاب اسلامی استکبارستیزی است که عده‌ای می‌خواهند هویت استقلال‌طلبانه مردم را بگیرند.