کمال محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار جویباران از برگزاری کنسرت بزرگ گروه ماهتو خبر داد و گفت: این کنسرت یکی از بزرگ‌ترین کنسرت‌هایی است که تاکنون اجرا شده خواهد بود که ۴ آذر ماه ساعت ۱۹:۳۰ هم‌زمان با ولادت با سرسعادت حضرت محمد صلی الله علیه واله در سالن فرهنگیان شهرستان جویبار برگزار می‌شود.

وی افزود: از ویژگی‌های برجسته این کنسرت تلاش ۶ ماهه این گروه متشکل از ۱۷ نوازنده و خواننده، حضور بانوان در این کنسرت، تلفیق ساز سنتی و مازندرانی، ادغام موسیقی اصیل مازندرانی و پاپ محلی است.

سرپرست گروه ماهتو خاطرنشان کرد: در اجرای این کنسرت دو هدف را دنبال کردیم که نخست استفاده از جوانان هنرمند و دوم ترویج موسیقی فولکلور مازندرانی و مردم پسند است.

محمدی بیان کرد: تا پایان سال ۹۷ یک آلبوم موسیقی مازندرانی که با اشعار به روز است و قطعاً مورد اقبال عمومی قرار خواهد گرفت روانه بازار خواهد شد.

وی همچنین به برنامه‌های این گروه در سال آینده اشاره و عنوان کرد: در سال ۹۸ اجرای کنسرت‌های مختلف استانی و کشوری، ضبط آلبوم جدید و راه‌اندازی گروه موسیقی مناطق را در برنامه کاری خود خواهیم داشت.

سرپرست گروه ماهتو با بیان اینکه هر موسیقی که ساخته و پرداخته می‌شود حاصل تلاش شاعرانی دغدغه‌مند در جهت ترویج موسیقی مازندرانی است که این گروه از شاعران بزرگی هم‌چون حسن رجبی، بهروز رستگار و رضا کولایی بهره می‌برد.

محمدی حمایت مسئولان شهرستان را پشتوانه محکمی برای اجرای این کنسرت دانست و افزود: تمام مسئولان از اجرای این کنسرت در این روز مبارک استقبال کردند که مایه دل‌گرمی مردم خواهد بود و ما نیز نیازمند حمایت بیش از پیش مسئولان در حوزه فرهنگی به‌ویژه موسیقی هستیم.

گفتنی است گروه موسیقی ماهتو در این کنسرت از سازهایی مانند لله وا، کمانچه، سرنا، قرنی، تار، دوتار، عود، دف، دایره، نقاره، لگن، نی و سنتور خواهد بود که سرپرستی این گروه را کمال محمدی و مدیر اجرایی آن را شعبان حسن‌زاده برعهده دارند.