به گزارش  جویباران، سید علی اسد در جلسه شورای اداری شهرستان جویبار بابیان اینکه همه مدیران باید بعد از رضای خدای به دنبال خدمت به مردم باشند اظهار کرد: مردم ما هر کجا که نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به حضور آنان نیاز داشت در صحنه حاضر بودند؛ پس وظیفه ما مدیران نیز خدمت‌رسانی به ملت است.

وی افزود: از آنجایی که کشور ما رو به پیشرفت است و در شرایط اقتصادی مطلوبی به سر نمی‌بریم، اما نباید کارها را زمین بگذاریم بلکه باید با کار مضاعف و جهادی عمل کنیم.

فرماندار جویبار با اشاره به اینکه بی‌نظمی در ادارات جویبار یکی از مشکلات این شهرستان است گفت: مدیران باید بازنگری در روش اداره تحت مدیریت خود داشته باشند و خود را با نظام همراه کنند و در جهت احترام و خدمت مردم اهتمام کنند.

 

نیازمند ثبت موقوفاتی برای تأمین جهزیه، تجهیز مراکز درمانی و مدارس هستیم

حجت‌الاسلام رضا یوسفی ززولی رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان جویبار به مناسبت هفته وقف در این جلسه اعلام کرد: در ۸ ماهه نخست امسال ۹ موقوفه جدید با ارزش ۲ میلیارد تومان در شهرستان جویبار به ثبت رسیده است.

وی با بیان اینکه سنت حسنه وقف، سنت خدمت‌رسانی مستمر به مردم است اظهار کرد: وقف منشاء بسیاری از خدمات علمی، فرهنگی، هنری، رفاهی و بهداشتی در سطح کشور است و یکی از بیشترین مصارف وقف در سال‌های اخیر در رابطه با مساجد، حسینیه‌ها و عزاداری‌ها بوده است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه جویبار یکی از کارکردهای وقف را فقرزدایی از جامعه است گفت: ترویج فرهنگ وقف یکی از فاکتورهای اصلی انهدام ثروت و فقرزدایی در جامعه است.

یوسفی با اشاره به اینکه سالانه ۲ هزار ۵۰۰ وقف جدید در کشور ثبت می‌شود بیان کرد: این نشان از دغدغه‌مندی مردم برای نسل آینده است.

وی خاطرنشان کرد: در شهرستان جویبار نیازمند ثبت موقوفات برای تأمین جهزیه برای نیازمندان، تجهیز مراکز درمانی و مدارس هستیم.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه جویبار با بیان اینکه تا پایان سال پنج امامزاده و سقاتالار مرمت می‌شوند گفت: ۳۲ امامزاده و اماکن مذهبی در شهرستان جویبار به ثبت رسیدند که از این تعداد ۲۸ امامزاده و ۴ سقاتالار هستند که پنج امامزاده و سقاتالار تا پایان سال مرمت می‌شوند.

 

فلسفه وجودی بسیج مستضعفین پاسخ به نیازهای انقلاب و کشور به‌ویژه در شرایط حساس و خطیر

سرهنگ عسگری فضلی جانشین فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان جویبار همچنین به مناسبت فرارسیدن هفته بسیج در جلسه شورای اداری این شهرستان اظهار کرد: بسیج مستضعفین محصول ژرف‌نگری و محاسبات دقیق معمار کبیر انقلاب اسلامی امام خمینی(ره) از حوادث آینده انقلاب و رویدادهای فراروی کشور بود.

 

وی افزود: فلسفه وجودی بسیج مستضعفین پاسخگویی به نیازهای انقلاب و کشور به‌ویژه در شرایط حساس و خطیری که کشور در مرکز بحران، تهدید و چالش‌های بزرگ قرار می‌گیرد است.

جانشین فرمانده ناحیه مقاومت بسیج جویبار شعار محوری هفته بسیج را بسیج، مظهر ایستادگی، پیشرفت، وحدت و خدمت اعلام و بیان کرد: کل مأموریت‌های بسیج در این چهار کلمه نهفته است یعنی ایستادگی در برابر استکبار، پیشرفت در عرصه‌های مختلف، وحدت همه اقشار و افکار و خدمت به آحاد مردم است.

فضلی تصریح کرد: هدف از اجرای برنامه‌ها در این هفته بازنمایی تصور امیدبخش و وحدت آفرین و خدمت‌رسان از شجره طیبه بسیج با تبیین دستاوردها و پیشرفت‌های ۴۰ ساله بسیج در برابر تصویرسازی موهوم دشمن است.