به گزارش  جویباران، علیرضا عظیمی طی گفت‌وگویی  از اجرایی شدن این طرح در این شهرستان خبر داد و گفت: این سامانه به لحاظ ماهیت، یک زیرساخت نرم‌افزاری برای مدیریت یکپارچه املاک و اماکن است که علاوه بر امکان ایجاد پایگاه متمرکز املاک و اماکن، قادر است تراکنش‌ها و فرایندهای کاری و اداری مربوط به امور املاک و اماکن را، در میان دستگاه‌های اجرای ذیربط، الکترونیکی کند.

وی با بیان اینکه مازندران بعد از ۳ استان کرمان، البرز و گیلان چهارمین استان پیشرو در اجرای طرح سیماک است اظهار کرد: بیش از ۲ هزارو ۲۰۰ دهیاری، تمام دفاتر پیشخوان و دفاتر پستی و ۲۸ دستگاه اجرایی مرتبط مازندران جهت تحقق دولت الکترونیک در طرح سیماک با یکدیگر شبکه خواهند شد.

مدیر اجرایی طرح سیماک در مازندران تأکید کرد: این پروژه یکی از مهم‌ترین کارهایی است که با اجرای آن هر فعل وانفعالات مکانی در سطح شهر و روستا می‌بایستی از طریق سامانه سیماک انجام شود که در استان مازندران در چهار شهرستان جویبار، قائم‌شهر، سیمرغ و فریدونکنار آغاز خواهد شد.

 

عظیمی افزود: در شهرستان جویبار هفت دفتر پیشخوان دولت برای طرح سیماک انتخاب شدند.

عظیمی خاطرنشان کرد: با راه‌اندازی این سامانه برای دریافت استعلام در رابطه با خرید و فروش ملک و املاک با مراجعه به سیستم سیماک دیگر نیازی به مراجعه به ۲۸ مرجع که می‌بایست از آن‌ها استعلام گرفته شود نیست و همچنین با اجرای این طرح موجب جلوگیری از بسیاری از تخلفات می‌شود.

وی افزود: از این پس هر ملک با یک شناسنامه واحد یا کد یکتا شناخته می‌شود.

مدیر اجرایی طرح سیماک در مازندران تصریح کرد: برای اسناد غیر ثبتی حتماً باید به تأیید مراکز رسمی مانند دهیاران یا شوراهای روستایی و شهری و ثبت و اسناد برسد.

عظیمی گفت: با کمک فرمانداری و بخشداری‌ها و همچنین دهیاران می‌توان این پروژه را با موفقیت پشت‌سر گذاشت.

وی در پایان از برگزاری کلاس‌های آموزشی برای کاربران دفاتر پیشخوان برای آموزش سامانه سیماک از فردا یکشنبه به مدت دو هفته خبر داد.