به گزارش  جویباران، رضا اکبری به مناسبت هفته کتاب و کتاب‌خوانی در گفت‌وگو با خبرنگار جویباران گفت: در بیست و ششمین دوره کتاب و کتاب‌خوانی قرار داریم که امسال برخلاف سال‌های گذشته به دهه کتاب و کتاب‌خوانی نامگذاری شده است.

وی افزود: امسال نسبت به سال گذشته برنامه‌های بیشتر و با کیفیت‌تری به مناسبت این هفته در سطح شهرستان در حال انجام است.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی جویبار بیان کرد: طعم مطالعه در تابستان، شونیشت کتاب، هرکتابخانه یک سوره، جشنواره کتاب‌خوانی رضوی، کارگاه آموزشی مهدویت، جشن کتاب، نشست کتاب‌خوان کتابخانه‌ای، مدرسه‌ای و تخصصی، کاریکاتور، عضویت رایگان و تقدیر از کتاب‌خوان‌های برتر در سه رده کودک، جوانان و بزرگسالان از جمله مهم‌ترین برنامه‌های کتابخانه‌های شهرستان جویبار بود.

اکبری تصریح کرد:  تا قبل از آغاز دهه کتاب و کتابخوانی ۳ هزار و ۴۰۰ نفر عضو سه کتابخانه عمومی در سطح شهرستان بوده‌اند که قطعاً این تعداد پس از پایان این دهه به ۴ هزار نفر خواهد رسید.

وی با بیان اینکه بیش از ۴۸ هزار عنوان کتاب در کتابخانه‌های شهرستان موجود است گفت: طی یکسال گذشته ۶۰ هزار مراجعه به کتابخانه‌های سطح شهرستان انجام شده است.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی جویبار بااشاره به اینکه میانگین عمر کتابخانه‌ها ۲۵ است عنوان کرد: دو کتابخانه شهر جویبار و شهر کوهی‌خیل نیاز جدی به نوسازی دارند.

اکبری همچنین به پروژه نیمه‌کاره کتابخانه لاریم اشاره کرد و گفت: در سال گذشته ۱۳۰ میلیون تومان برای ساخت کتابخانه لاریم در نظر گرفته شد که فقط ۵۹ میلیون تومان آن به صورت اوراق تخصیص پیدا کرد و امسال نیز از ۱۰۰میلیون تومان بودجه مدنظر در مرحله اول ۱۵ میلیون تومان تخصیص پیدا کرد.

گفتنی کلنگ کتابخانه لاریم در سال ۱۳۹۱ به زمین زده شد که تاکنون به دلیل کمبود اعتبار فقط ۶۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.