چهارشنبه
۴ اردیبهشت ۱۳۹۸
کد خبر : 73525
۲۶ آبان ۱۳۹۷؛ ساعت ۳:۲۰
0 views

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی جویبار:

وجود 48 هزار عنوان کتاب در کتابخانه‌های عمومی جویبار/ کتابخانه شهر جویبار و کوهی‌خیل نیاز جدی به نوسازی دارند

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان جویبار گفت: بیش از 48 هزار عنوان کتاب در کتابخانه‌های جویبار موجود است که طی یک‌سال گذشته 60 هزار مراجعه به کتابخانه‌های سطح شهرستان انجام شده است.

به گزارش  جویباران، رضا اکبری به مناسبت هفته کتاب و کتاب‌خوانی در گفت‌وگو با خبرنگار جویباران گفت: در بیست و ششمین دوره کتاب و کتاب‌خوانی قرار داریم که امسال برخلاف سال‌های گذشته به دهه کتاب و کتاب‌خوانی نامگذاری شده است.

وی افزود: امسال نسبت به سال گذشته برنامه‌های بیشتر و با کیفیت‌تری به مناسبت این هفته در سطح شهرستان در حال انجام است.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی جویبار بیان کرد: طعم مطالعه در تابستان، شونیشت کتاب، هرکتابخانه یک سوره، جشنواره کتاب‌خوانی رضوی، کارگاه آموزشی مهدویت، جشن کتاب، نشست کتاب‌خوان کتابخانه‌ای، مدرسه‌ای و تخصصی، کاریکاتور، عضویت رایگان و تقدیر از کتاب‌خوان‌های برتر در سه رده کودک، جوانان و بزرگسالان از جمله مهم‌ترین برنامه‌های کتابخانه‌های شهرستان جویبار بود.

اکبری تصریح کرد:  تا قبل از آغاز دهه کتاب و کتابخوانی 3 هزار و 400 نفر عضو سه کتابخانه عمومی در سطح شهرستان بوده‌اند که قطعاً این تعداد پس از پایان این دهه به 4 هزار نفر خواهد رسید.

وی با بیان اینکه بیش از 48 هزار عنوان کتاب در کتابخانه‌های شهرستان موجود است گفت: طی یکسال گذشته 60 هزار مراجعه به کتابخانه‌های سطح شهرستان انجام شده است.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی جویبار بااشاره به اینکه میانگین عمر کتابخانه‌ها 25 است عنوان کرد: دو کتابخانه شهر جویبار و شهر کوهی‌خیل نیاز جدی به نوسازی دارند.

اکبری همچنین به پروژه نیمه‌کاره کتابخانه لاریم اشاره کرد و گفت: در سال گذشته 130 میلیون تومان برای ساخت کتابخانه لاریم در نظر گرفته شد که فقط 59 میلیون تومان آن به صورت اوراق تخصیص پیدا کرد و امسال نیز از 100میلیون تومان بودجه مدنظر در مرحله اول 15 میلیون تومان تخصیص پیدا کرد.

گفتنی کلنگ کتابخانه لاریم در سال 1391 به زمین زده شد که تاکنون به دلیل کمبود اعتبار فقط 65 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

 تگ:


نظر شما:

1- گزینه های ستاره دار الزامی می باشند.
2- ایمیل شما نمایش داده نمی شود.
3- لطفا جهت دریافت پاسخ نظر خود حتما ایمیل خود را بصورت صحیح وارد نمائید.
4- لطفا نظر خود را به صورت فارسي تايپ نماييد.
5- نظري که حاوي هر گونه توهين باشد، انتشار داده نمي‌شود.
نام *
ایمیل *

اخرین اخبار