به گزارش  جویباران، سرهنگ مهرداد بابایی ظهر امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان با بیان اینکه مقابله با جنگ نرم دشمن در این مقطع بسیار سخت است گفت: اگر می‌خواهیم قشر جوان مملکت را از این هجمه دشمن به‌سلامت بیرون ببریم،  همه باید در تربیت نسل آینده نظام بسیج و هماهنگ شویم.

 

وی با اشاره به اینکه دشمنان این نظام همواره تمام ظرفیت خود را برای برکناری انقلاب اسلامی به کار گرفته اند، اظهار کرد: هر چه به جلوتر می‌رویم مقابله با جنگ نرم دشمن سخت‌تر شده و همه باید برای مقابله با این هجمه آماده باشیم.

 

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج جویبار از اجرای طرح شهید نوجوان بهنام محمدی برای نخستین بار درمقطع متوسطه اول ابتدایی خبر داد و افزود: ۵مدرسه به‌عنوان نمونه در حال اجرای این طرح هستند.

 

بابایی اجرای این طرح را در  ایجاد  ارتباط تنگاتنگ مدرسه، مساجد و خانواده‌ها مهم ارزیابی کرد و گفت: برای اجرای طرح شهید بهنام محمدی سه مربی با تحصیلات حوزوی مشخص شدند و این مربیان در راستای اجرای  بهتر این طرح آموزش‌های لازم را پشت‌سر گذاشته‌اند.

 

سید علی اسد فرماندار جویبار در این جلسه با اشاره به اینکه مشکلاتی در مدارس وجود دارد و برای تک تک این موارد باید راهکار و برنامه‌ای داشته باشیم گفت: اجرای هر برنامه در سطح مدارس باید مبتنی بر بررسی و دستورالعمل‌های بالادستی باشد.

 

وی با بیان اینکه آمار طلاق در حال افزایش است و آموزش در این زمنیه باید از مدارس آغاز شود اظهار کرد: به حوزه اجتماعی در مدارس باید بیشتر پرداخته شود، در حال حاظر آمار طلاق بسیار بالا بوده و آموزش‌های از این دست در مدارس باید به صورت جدی انجام شود.

 

فرماندار جویبار با ابراز تأسف براینکه در آموزش‌های دوران تحصیل در مدارس غفلت کردیم، خاطرنشان کرد: امروز شاهد گرفتاری‌های بی‌شمار در سطح اجتماع هستیم و جوانی که می‌توانست نیروی محرکی در جامعه باشد به آسیب‌ها و معضلات اجتماعی گرفتار شده است.

 

وی بیان کرد: آسیب‌های اجتماعی یک شبه ایجاد نشده، برای رفع این معضلات باید آرام و با انرژی مضاعف عمل کنیم.

 

فرماندار جویبار با اشاره به کمبود اعتبارات دولتی برای اجرای طرح‌ها آموزشی و فرهنگی، گفت: از ظرفیت خیرین بیشتر استفاده کنیم و از اثربخشی این افراد در حوزه اجتماعی بهره‌مند شویم.

 

رئیس آموزش‌وپرورش شهرستان جویبار با بیان اینکه این اداره در اجرای طرح امین جزء شهرستان‌های موفق استان بوده است، بیان کرد: طرح بهنام محمدی برای اولین بارتوسط بسیج دانش‌آموزی و فرهنگیان در مدارس شهرستان جویبار برگزار می‌شود.

 

اصغر ایزدپناه از اعزام دانش‌آموزان مقطع اول و دوم متوسطه در قالب ۴ دستگاه اتوبوس به مناطق راهیان نور جنوب کشور خبر داد و افزود: از ۷ تا ۱۰ آذرماه ۱۶۰ دانش‌آموز به مناطق جنگی جنوب کشور اعزام می‌شوند.

انتهای پیام/ س.ا