به گزارش  جویباران،سرهنگ مهرداد بابایی در نشست روشنگری مدیران و کارکنان ادارات جویبار اظهار کرد: بسیج در حوزه دفاعی و امنیتی در طول این چهل سال آنچه در توان داشت در دفاع از وطن و ملت ایران عرضه کرد.

وی با بیان اینکه پس از پیروزی انقلاب اسلامی، جبهه استکبار که منافع خود را در خطر می‌دید به مقابله با نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران پرداخت و بیان کرد: از تحمیل ۸ سال جنگ و اقدامات خرابکارانه و ترورهای شخصیت های برجسته و تأثیرگذار، تحریم های یک طرفانه و حمایت از گروهک های تروریستی ضد انقلاب به دنبال تخریب انقلاب اسلامی بود.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج جویبار گفت: امام (ره) برای صیانت و پاسداری از انقلاب اسلامی بسیج مردمی را در آذر ۱۳۵۸ تشکیل داد.

بابایی، بسیج را مولود انقلاب اسلامی دانست و افزود: بسیج از نخستین روزهای پیروزی انقلاب تا به امروز که در آستانه چهل سالگی انقلاب اسلامی قرار داریم در پاسداری از این نظام و انقلاب لحظه‌ای درنگ نکرد و هرجا که نیاز به حضور بود حاضر شدند.

وی خاطرنشان کرد: دلاورمردی‌ها و فداکاری‌های بسیج در دوران جنگ تحمیلی در طول تاریخ بی‌نظیر بود.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج جویبار با بیان اینکه هر زمان از فرهنگ و تفکر بسیجی بهره بردیم پیروز و موفق بودیم اظهار کرد: هر جا از فرهنگ و تفکر بسیجی فاصله گرفتیم شکست خورده‌ایم.

بابایی یادآور شد: بسیج پس از پایان جنگ تحمیلی در احیای دوباره کشور تلاش بی‎شائبه‌ای کرد.

وی با اشاره به اینکه تمام ملت ما بسیجی هستند گفت: بسیج مختص لباس یا گروه خاصی نیست بلکه  هرکسی دل در گروی انقلاب دارد و در مسیر انقلاب و پیشرفت کشور گام بر می‌دارد بسیجی است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج جویبار اظهار کرد: دشمن در جنگ نظامی به سد محکم و دیوار حصین بسیج برخورد کرد و شکست را پذیرفت اما پس از آن شیوه و روش خود را از حوزه سخت به حوزه جنگ نرم تغییر داد.

بابایی افزود: دشمن با ایجاد تردید و دو دلی در بین مردم به دنبال از بین بردن اعتماد مردم به نظام است.

وی با بیان اینکه بسیجیان در صحنه‌های سیاسی حساس کشور در سال‌های ۷۸ و ۸۸ نقشه‌های شوم دشمنان را برآب کردند گفت: در حوادث تلخ کوی دانشگاه در تیر ۷۸ و در انتخابات سال ۸۸ دشمن به دنبال به آشوب کشاندن کشور بودند که باز هم ملت بسیجی ما در ۲۳ تیر ۷۸ و ۹ دی ۸۸ حماسه کم‌نظیری را خلق کردند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج جویبار تصریح کرد: دشمن هیچ گاه از دشمنی با ایران توقف نکرد و بار دیگر با حمایت از تروریست‌های تکفیری در منطقه به دنبال تضعیف جمهوری اسلامی ایران و متحدانش بود.

بابایی با اشاره به اینکه آمریکاها به دنبال پیاده کردن مدل جنگ سوریه در ایران بودند خاطرنشان کرد: با رهبری حکیمانه و مدبرانه و بازخوانی موشکافانه مقام معظم رهبری از توطئه دشمنان و حضور آگاهانه و با بصیرت نیروهای مسلح، نیروهای امنیتی و بسیج این نقشه خنثی شد.

وی یکی از دیگر از حیله های استکبار را زمینه‌سازی برای تعامل به جای تقابل که همان مذاکره بود دانست و افزود: علی رغم همه تعهداتی که بین دو طرف انجام شد ولی آمریکا به تعهدات خود عمل نکرد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج جویبار با بیان اینکه دوام و اقتدار انقلاب اسلامی به واسطه حضور بسیج است گفت: اگر به دنبال استقلال، عزت و اقتدار جمهوری اسلامی ایران هستیم باید بسیج را تقویت و تجهیز کنیم.