به گزارش  جویباران،حجت‌الاسلام محمداسماعیل قلی‌پور در یادواره شهدا و سالگرد آیت‌الله شیخ اباذر فقیه و همچنین شهید مدافع حرم شهرستان عباسعلی علیزاده در فقیه‌محله جویبار گفت: تا زمانی که تفکر بسیجی بر نظام و ملت ما حاکم باشد دشمنان ما با هر قدرتی و توطئه‌ای نمی‌توانند آسیبی به کشور ما وارد کنند.

وی بابیان اینکه دشمن به دنبال سست کردن اعتقادات و اعتماد مردم به دین و نظام هستند بیان کرد: برخی با تفسیر اشتباه از شرایط در حال مقایسه این نظام مقدس با رژیم فاسد پهلوی هستند که دشمن با تحریف و آدرس غلط ذهن مردم را مهندسی می‌کنند در حالی که مردم در آن دوره در بدترین شرایط سیاسی، اقتصادی و رفاهی بودند.

امام‌جمعه بابلسر تصریح کرد: مردم باید بصیرت داشته باشند و در دریافت اطلاعات از شبکه‌های اجتماعی و ماهواره‌ای دقت داشته باشند و محتوایی که با پول‌های میلیاردی سعودی‌ها و صهیونیست علیه ایران تولید می‌شود را به راحتی نپذیرند.

 

قلی‌پور جریانات سیاسی متعدد در کشور را سم خطرناک دانست و گفت: ما در دوران دفاع مقدس فقط یک شعار معروف ( حزب فقط حزب الله، رهبر فقط روح الله) و همه مردم در محور همین شعار و اعتقاد و باور کار می کردند و می جنگیدند و امروز نیز باید این شعار الگو جریانات متعدد شود و آن هم (حزب فقط حزب علی، رهبر فقط سیدعلی) است.

وی خاطرنشان کرد: امروز اگر به فرمایشات رهبرمعظم انقلاب توجه و آن را عملی کنیم تمام مشکلات کشور حل می‌شود زیرا مشکل غیرقابل حل در کشور نداریم ولی متأسفانه برخی گوششان متوجه این نصایح ارزشمند نیست و فرصت‌سوزی ‌می‌کنند.

وی تعبد و خدامحوری را یکی از ویژگی‌های تفکر بسیجی دانست و افزود: ولایت‌مداری و ولایت‌پذیری، ایثار و از خودگذشتگی، عدالت‌خواه و عدالت‌گستر، تکلیف‌گرای معطوف به نتیجه، بصیرت‌مند و بصیرت‌افزا، متوکل و متوسل، اهل و عمل و علم، حق‌محور، عقلانیت‌محور و معنونیت‌گرا، ساده‌زیست و فسادستیز، نوآور و بن‌بست شکن، استقلال‌طلب و وابستگی‌گریز، آرمان‌خواه و واقع‌نگر، مردمی بودن و محرومیت‌زدا و فقرستیز و کم‌توقع و پرتلاش از دیگر ویژگی‌های تفکر بسیجی است.