به گزارش  جویباران، علی سلیمانی در نشست با خبرنگاران با اشاره به اینکه پنج سالن ورزشی در شهرستان در حال ساخت است گفت: برای پیشرفت فیزیکی و تکمیل سالن‌های ورزشی روستاهای واسوکلا، گل محله و آستانسر، مجموعاً اعتبار ۳۰۰ میلیون تومانی تخصیص پیدا کرده است که با تزریق این مقدار اعتباری پیشرفت فیزیکی آن‌ها به ۹۰ تا ۹۵ درصد خواهد رسید.

 

وی افزود: سالن‌های ورزشی پهناب نیز از طریق اوراق و سالن روستای انارمرز هم با اعتبار تملک شهرستانی اقدامات تکمیلی آن انجام خواهد شد.

 

رئیس اداره ورزش و جوانان جویبار تصریح کرد: از کل اعتبار یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومانی که از محل ارزش افزوده برای پروژه‌های ورزشی در نظر گرفته شده بود تاکنون ۷۰۰تا ۸۰۰ میلیون تومان دریافت شده است.

 

سلیمانی همچنین به پروژه‌های ورزشی در حال اقدام اشاره و عنوان کرد: زمین مینی گلف به مساحت ۱۳۰۰ مترمربع با اعتبار ۹۰میلیون تومان با مشارکت این هیئت و خیرین در حال ساخت است.

 

وی بیان کرد: طرح ساخت خانه اسکواش نوشته شده و پس از تأیید فدراسیون، مراحل ساخت آن انجام خواهد شد و همچنین ساخت خانه شطرنج و کاراته نیز در دستور کار این اداره قرار دارد.

 

رئیس اداره ورزش و جوانان جویبار با بیان اینکه ۴۵ هیئت ورزشی در استان وجود دارد گفت: ۲۵ هیئت در شهرستان جویبار به صورت فعال و نیمه فعال وجود دارد که در این شرایط بد اقتصادی هزینه‌های بسیاری برای اجرای برنامه‌های خود و برگزاری مسابقات انجام دادند که جای تشکر و قدردانی دارد.

 

سلیمانی به پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی به باشگاه‌های ورزشی اشاره و عنوان کرد: باشگاه‌های خصوصی دارای مجوز رسمی از کمیسیون ماده پنج اداره ورزش و جوانان می‌توانند جهت اشتغال‌زایی از تسهیلات بسیار خوبی برخوردار شوند.

وی افزود: تاکنون حدود ۴۰۰ میلیون تومان تسهیلات اشتغال‌زایی به متقاضیان پرداخت و ۱۰۰ میلیون تومان نیز در مرحله پرداخت از سوی بانک‌ها قرار دارد.

 

رئیس اداره ورزش و جوانان جویبار در پایان از تخصیص اعتبار ۱۰۰میلیون تومانی جهت تکمیل خوابگاه ورزشی در این اداره  و همچنین ساخت خانه بوکس با اعتبار ۷۵ میلیون تومان و اختصاص ۲۹ میلیون تومان اعتبار جهت بازسازی سالن کشتی کوهی‌خیل خبر داد.