به گزارش  جویباران، سردار علیجان میرشکار در مراسم تجمع بسیجیان شهرستان جویبار با بیان اینکه بسیج مستضعفین از بعداظهر ۲۲ بهمن ۵۷ شکل گرفت اظهار کرد: زمانی که مردم انقلاب اسلامی را به پیروزی رسیدند برای پاسداری و حفاظت از آن باید در صحنه بمانند و بسیج شکل گرفت.

وی افزود: با حضور همیشگی مردم در صحنه، بسیاری از فتنه‌ها شناسایی شد که ریشه همه آن‌ها لانه جاسوس آمریکا بود.

فرمانده دوران دفاع مقدس تصریح کرد: بسیج باید با پسوند مستضعفین گفته شود زیرا این مستضعفین هستند که باید در برابر مستکبرین مقابله کنند.

میرشکار به کارنامه درخشان بسیج در دوران دفاع مقدس اشاره و عنوان کرد: رزمندگان بسیجی در دوران جنگ تحمیلی کارهای بسیار بزرگی در حوزه دفاعی و مهندسی انجام دادند و کارنامه  درخشانی را از خود به جای گذاشتند.

وی بیان کرد: پس از پایان جنگ تحمیلی بسیج از حالت نظامی صرف خارج به سمت سازندگی کشور حرکت کرد که بسیاری از موارد زیربنایی کشور توسط نخبگان و مهندسین بسیجی ساخته و راه‌اندازی شد.

فرمانده دوران دفاع مقدس خاطرنشان کرد: امروز به برکت همین بسیج در عرصه‌های مختلف علمی و نظامی در رتبه‌های نخست جهان قرار داریم.

میرشکار با بیان اینکه عرصه جنگ از حوزه سخت وارد حوزه جنگ نرم شده است گفت: امروز بسیجیان ما باید به سمت یادگیری علوم و دانش‌های روز جهان باشیم و آمادگی لازم برای مقابله با توطئه‌ها حیله‌های دشمنان باشیم.

وی افزود: استکبار جهانی با تمام ظرفیت خود به دنبال آسیب رساندن به نظام مقدس جمهوری اسلامی و ملت ما است.

فرمانده دوران دفاع مقدس با اشاره به اینکه الگوی موفق بسیج ما در سایر کشورهای دیگر نیز صادر شد گفت: امروز بسیج مستضعفین فقط متعلق به ایران نیست بلکه الگوی موفق این نهاد در کشورهای عراق، سوریه، فلسطین، یمن و لبنان صادر شد.

میرشکار خاطرنشان کرد: در چهل سالگی انقلاب اسلامی با صدای بلند اعلام می‌کنیم در برابر آمریکا و اسرائیل و هرکه دارای خوی استکباری است می‌ایستیم و حامی تمامی کشورهای مظلوم و مستضعف جهان هستیم.

وی شرط حضور بسیجیان در صحنه را ایمان دانست و افزود: بسیج برای جناح، گروه، حزب و شخص کاری نمی‌کند بلکه برای خدا و ولایت‌فقیه و اقتدار نظامی جمهوری اسلامی ایران کار می‌کند.

این یادگار دوران دفاع مقدس تصریح کرد: همراهی با ولایت، از خطوط قرمز عبور نکردند، شجاعت از جمله ویژگی‌های یک بسیجی است.

میرشکار با بیان اینکه مردم جویبار در دوران دفاع مقدس کارنامه درخشانی دارند اظهار کرد: شهدا و سرداران برجسته شهید و جانبازان دوران دفاع مقدس بی‌شماری که اهل شهرستان جویبار هستند گواه ولایت‌پذیری مردم این شهرستان است.

وی تأکید کرد: دشمنی دشمنان همچنان ادامه دارد و از خاکریز نظامی به خاکریز دفاع از گفتمان اسلام ناب تغییر کرده است از این‌رو جوانان، بسیجیان، هنرمندان و ورزشکاران باید در مسیر ولایت در سنگرهای جدید بایستند.

فرمانده دوران دفاع مقدس به مشکلات کشور اشاره و عنوان کرد: مسئولی که به دنبال حل مشکلات است باید به سخنان رهبری توجه کنند و نگاه به بیرون را از ذهن خود خارج و به ظرفیت‌ها و توانمندی‌های داخلی در جوانان توجه کنند.