چهارشنبه
۴ اردیبهشت ۱۳۹۸
کد خبر : 73707
۱۱ آذر ۱۳۹۷؛ ساعت ۳:۴۵
0 views

رئیس اداره بهزیستی جویبار:

مناسب‌سازی اماکن و معابر شهری برای معلولین مصداق بارز رعایت حقوق شهروندی است

رئیس اداره بهزیستی شهرستان جویبار اظهار کرد: مناسب سازی اماکن و معابر شهری برای معلولین مصداق بارز رعایت حقوق شهروندی است که اگر بتوانیم بهتر و بیشتر معلولین را درک و به آن‌ها توجه کنیم می‌توانیم استعدادهای بزرگی در عرصه‌های مختلفی شناسایی کنیم.

به گزارش  جویباران، محمد مدانلو بخشدار مرکزی جویبار در جلسه  کمیته مناسب‌سازی اماکن وشورای سالمندان گفت: معلولان جسمی و حرکتی قشر عظیمی از جمعیت جهان را تشکیل می‌دهند که دارای توانمدی‌های بسیاری هستند.

وی با بیان اینکه باید شرایط زندگی و کار را برای معلولان فراهم کرد افزود: شهرداری‌ها ارتباط مستقیمی در ایجاد شرایط بهتر برای زندگی اجتماعی معلولان در شهرها دارند.

بخشدار مرکزی جویبار علی محبتی و مریم گیلانی را الگوی موفقی برای این قشر دانست و اظهار کرد: باید معلولین را درک کنیم و آن‌طور که شایسته و مورد احترام آنان است رفتار کنیم زیرا با ایجاد حس اعتماد و خودباوری در معلولین می‌توان استعدادهای شگرفی در بین آنان پیدا کرد.

اسرافیل یزدانی رئیس اداره بهزیستی جویبار نیز در جلسه با بیان اینکه فضای شهری برای معلول مناسب نیست گفت: 20 درصد جامعه ما را معلولین و سالمندان تشکیل می‌دهند که نیازمند مناسب‌سازی اماکن و معابر شهری هستند.

وی مناسب‌سازی اماکن و معابر شهری را مصداق بارز رعایت حقوق شهروندی اعلام کرد و افزود: اگر بتوانیم بهتر و بیشتر معلولین را درک و به آن‌ها توجه کنیم می‌توانیم استعدادهای بزرگی در عرصه‌های مختلفی شناسایی کنیم.

رئیس اداره بهزیستی جویبار بیان کرد: شهرستان جویبار دارای معلولین برجسته‌ای در عرصه‌های مختلف علمی، هنری و ورزشی است که نیاز به حمایت بیشتری دارند.تگ:


نظر شما:

1- گزینه های ستاره دار الزامی می باشند.
2- ایمیل شما نمایش داده نمی شود.
3- لطفا جهت دریافت پاسخ نظر خود حتما ایمیل خود را بصورت صحیح وارد نمائید.
4- لطفا نظر خود را به صورت فارسي تايپ نماييد.
5- نظري که حاوي هر گونه توهين باشد، انتشار داده نمي‌شود.
نام *
ایمیل *

اخرین اخبار