به گزارش  جویباران، محمد مدانلو بخشدار مرکزی جویبار در جلسه  کمیته مناسب‌سازی اماکن وشورای سالمندان گفت: معلولان جسمی و حرکتی قشر عظیمی از جمعیت جهان را تشکیل می‌دهند که دارای توانمدی‌های بسیاری هستند.

وی با بیان اینکه باید شرایط زندگی و کار را برای معلولان فراهم کرد افزود: شهرداری‌ها ارتباط مستقیمی در ایجاد شرایط بهتر برای زندگی اجتماعی معلولان در شهرها دارند.

بخشدار مرکزی جویبار علی محبتی و مریم گیلانی را الگوی موفقی برای این قشر دانست و اظهار کرد: باید معلولین را درک کنیم و آن‌طور که شایسته و مورد احترام آنان است رفتار کنیم زیرا با ایجاد حس اعتماد و خودباوری در معلولین می‌توان استعدادهای شگرفی در بین آنان پیدا کرد.

اسرافیل یزدانی رئیس اداره بهزیستی جویبار نیز در جلسه با بیان اینکه فضای شهری برای معلول مناسب نیست گفت: ۲۰ درصد جامعه ما را معلولین و سالمندان تشکیل می‌دهند که نیازمند مناسب‌سازی اماکن و معابر شهری هستند.

وی مناسب‌سازی اماکن و معابر شهری را مصداق بارز رعایت حقوق شهروندی اعلام کرد و افزود: اگر بتوانیم بهتر و بیشتر معلولین را درک و به آن‌ها توجه کنیم می‌توانیم استعدادهای بزرگی در عرصه‌های مختلفی شناسایی کنیم.

رئیس اداره بهزیستی جویبار بیان کرد: شهرستان جویبار دارای معلولین برجسته‌ای در عرصه‌های مختلف علمی، هنری و ورزشی است که نیاز به حمایت بیشتری دارند.