چهارشنبه
۴ اردیبهشت ۱۳۹۸
کد خبر : 73736
۱۴ آذر ۱۳۹۷؛ ساعت ۱۰:۴۲
0 views

فرماندار جویبار:

تفکر و حرکت هیئت اندیشه‌ورز اثربخش است

فرماندار شهرستان جویبار در نشست صمیمی با اعضای هیئت اندیشه‌ورز جویبار بیان کرد: نوع تفکر و حرکت هیئت اندیشه‌ورز جویبار اثربخش و مفید است و با کمک این هیئت می‌توانیم ضمن شناسایی نخبگان شهرستان و بررسی مشکلات و چالش‌های پیش روی جویبار علاوه بر حل این معضلات زمینه را برای ورود سرمایه‌گذاران فراهم کنیم.

به گزارش  جویباران، سید علی اسد در نشست با اعضای هیئت اندیشه‌ورز شهرستان جویبار گفت: اعضای هیئت اندیشه‌ورز دارای رتبه‌های علمی و جایگاه برجسته‌ای هستند که می‌توان با این ظرفیت علمی، بسیاری از مشکلات شهرستان را شناسایی، بررسی و برطرف کرد.

 

وی بابیان اینکه شهرستان جویبار دارای ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های فراوانی در عرصه‌های مختلف است اظهار کرد: مردم نیازمند این امر هستند که در حوزه اجرا، مدیران فارغ از جناح‌های سیاسی‌کار کنند و به همه خدمت‌رسانی کنند و نگاه ما، فنی و اجرایی با تمام توان و قدرت است.

 

فرماندار جویبار تصریح کرد: برنامه محور بودن ادارات و مدیران و ایجاد ساختاری درست و دقیق در بررسی مشکلات و کارها، راه‌حل برون‌رفت از مشکلات است.

 

اسد بیان کرد: دانشگاه‌ها نیز به‌عنوان تربیت‌کننده نیروی انسانی متخصص باید به سمت عملیاتی کردن دانش و علوم بروند و در راستای ایجاد رشته‌های کاربردی و موردنیاز کشور گام بردارند.

 

وی نوع تفکر و حرکت هیئت اندیشه‌ورز جویبار را اثربخش و مفید دانست و افزود: با کمک این هیئت می‌توانیم ضمن شناسایی نخبگان شهرستان و بررسی مشکلات و چالش‌های پیش‌روی جویبار علاوه بر حل این معضلات زمینه را برای ورود سرمایه‌گذاران فراهم کنیم.

 

فرماندار جویبار تأکید کرد: سندی در جهت پیشرفت و توسعه شهرستان جویبار باید تدوین شود و حرکت ما در راستای این سند چشم‌انداز توسعه باشد.

 

اسد در پایان گفت: این هیئت دارای اهداف زیبا و مؤثری است که بر خواسته از دغدغه و دلسوزی نخبگان این شهرستان است که با تلاش و اراده استوار محقق خواهد شد.

 

دکتر عباسعلی دهپور جویباری عضو هیئت‌علمی دانشگاه و عضو کارگروه علمی هیئت اندیشه ورزی شهرستان جویبار در این دیدار بر ایجاد مرکز رشد در این شهرستان تأکید و اظهار کرد: با توجه به استعدادهای بالقوه این شهرستان که به خواست هیئت اندیشه ورزی جویبار در این جلسه مطرح شد، می‌توان بسترهای نهفته و ظرفیت عظیم شهرستان جویبار را احیا و به سمت توسعه پایدار سوق داد.

 

وی افزود: با توجه به اینکه شهرستان جویبار مرکز کشت گل نرگس در کشور است،یکی از برنامه‌های  هیئت اندیشه‌ورزی، برگزاری جشنواره ملی گل نرگس در این شهرستان در فصل برداشت این محصول و همچنین ثبت و برند سازی این محصول برای جویبار است.

 

عضو هیئت‌علمی دانشگاه تصریح کرد: در راستای نیل به این هدف، نیاز به کمک و حمایت‌های فرمانداری و جهاد کشاورزی شهرستان است.

 

دکتر شعبان‌علی نوروزی استاد دانشگاه نیز در این جلسه شهرستان جویبار را یک ظرفیت بی‌نظیر در حوزه کشاورزی دانست و گفت: بیش از 70 درصد مردم شهرستان جویبار کشاورز هستند و حدود 7 درصد از تولیدات محصولات کشاورزی استان سهم جویبار است.

 

وی تأکید کرد: با توجه به روش سنتی کشاورزی باید برای افزایش تولیدات و کاهش هزینه ضریب نفوذ دانش فنی را در کشاورزی خود افزایش دهیم.

عزت‌الله ذبیحی مدیر هیئت اندیشه‌ورزی شهرستان جویبار در این دیدار گفت: تلاش این جمعیت در جهت رشد و توسعه همه‌جانبه شهرستان در راستاي اهداف عالي نظام و به دور از هرگونه خط‌مشی سیاسی است.تگ:


نظر شما:

1- گزینه های ستاره دار الزامی می باشند.
2- ایمیل شما نمایش داده نمی شود.
3- لطفا جهت دریافت پاسخ نظر خود حتما ایمیل خود را بصورت صحیح وارد نمائید.
4- لطفا نظر خود را به صورت فارسي تايپ نماييد.
5- نظري که حاوي هر گونه توهين باشد، انتشار داده نمي‌شود.
نام *
ایمیل *

اخرین اخبار