به گزارش جویباران، سرهنگ مهرداد بابایی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان جویبار در جلسه هماهنگی برگزاری اجلاسیه بزرگداشت ۳۰۳ شهید این شهرستان گفت: شهادت هنر مردان خداست و زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهیدان، هنری کمتر از شهادت نیست و برگزاری یادواره‌ها خود یکی از راه‌های زنده نگه داشتن راه و رسم و فرهنگ ایثار و شهادت است.

وی با بیان اینکه امروز از مهم‌ترین وظایف ما این است که با تأسی از سیره اهل‌بیت(ع) باید در پاسداشت و زنده نگه داشتن نام و خاطره‌ی شهیدان تلاش کنیم اظهار کرد: به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران و پاسداشت شهدا اجلاسیه بزرگداشت ۳۰۳ شهید شهرستان جویبار ۱۸ بهمن ماه برگزار می‌شود.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان جویبار تصریح کرد: زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا وظیفه همه آحاد جامعه به‌ویژه مسئولین است، چراکه اگر رشادت، ایثار و جانفشانی شهدا و ایثارگران در طول انقلاب و دفاع مقدس نبود، هیچ یک از ما مسئولین در این جایگاه نبودیم و این امانتی است که این عزیزان به ما سپرده‌اند.

بابایی بر لزوم مشارکت همه مسئولین دستگاه‌های اجرایی شهرستان در برگزاری هر چه با شکوه‌تر این برنامه تأکید کرد و گفت: همه ادارت و ارگان‌ها ملزم‌مند با مشارکت تنگاتنگ در پربار بودن این یادواره  همکاری کرده ودین خود را نسبت به خون شهدا ادا کنند.

سید علی اسد فرماندار شهرستان جویبار در این جلسه بیان کرد: شهدا به‌عنوان مفاخر ارزشی نظام اسلامی و یادآوری نقش رزمندگان و شهدا در سرافرازی ایران اسلامی و اشاعه فرهنگ ایثار و شهادت در سطح جامعه است.

وی افزود: مقام معظم رهبری به یاد شهدا و فرهنگ شهادت تأکید دارند خصوصاً در این مقطع حساس که با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران و ایام فاطمیه همراه است.

فرماندار جویبار اظهار کرد: این مناسبت‌های مهم می‌تواند فرصتی باشد تا در این برهه حساس که تبلیغات جهانی بر علیه کشور ما است برگزاری مراسم دهه فجر و یادواره شهدا در خور شأن شهدا برگزار کنیم.

اسد با بیان اینکه  خود شهدا کمک خواهند کرد که این کار با عظمت و با شأنیت انجام شود گفت: حفظ فرهنگ ایثار و شهادت سد محکمی در برابر یاوه گویی های دشمنان انقلاب اسلامی است.

وی با اشاره به زنده نگه داشتن یاد شهدا اظهار کرد: زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا، ادامه دهنده راه شهدای کربلا است و ما جهت پربارتر شدن این مراسم که نمادی از اتحاد و همدلی نظام مقدس جمهوری اسلامی است باید برنامه‌ریزی درستی در شهرستان انجام گیرد.