یکشنبه
۱ اردیبهشت ۱۳۹۸
کد خبر : 74167
۲۳ دی ۱۳۹۷؛ ساعت ۸:۳۰
0 views

فرماندار جویبار:

بیش از 50 درصد تولید گل نرگس در مازندران سهم شهرستان جویبار است/ظرفیت‌ها و توانمندی‌های جویبار در بخش کشاورزی کم‌نظیر است

فرماندار شهرستان جویبار بیان کرد: با توجه به سطح زیر کشت 50 هکتاری گل نرگس در مازندران، بیش از 25 هکتار آن در شهرستان جویبار قرار دارد که بیش از 50 درصد سهم تولید استان را به خود اختصاص داده است.

به گزارش جویباران،سید علی اسد در نشست خبری با خبرنگاران با اشاره به برگزاری جشنواره گل نرگس در شهرستان جویبار در 25 تا 28 دی ماه گفت: شهرستان جویبار دارای ظرفیت‌ها و توانمندی‌های کم‌نظیری در حوزه کشاورزی است که برگزاری این جشنواره می‌تواند فرصت مناسبی برای معرفی این پتانسیل‌ها باشد.

وی با بیان اینکه بیش از 50 درصد تولید گل نرگس در مازندران سهم شهرستان جویبار است اظهار کرد: با توجه به سطح زیر کشت 50 هکتاری گل نرگس در مازندران، بیش از 25 هکتار آن در شهرستان جویبار قرار دارد که بیش از 50 درصد سهم تولید استان را به خود اختصاص داده است.

فرماندار جویبار به هدف برگزاری این جشنواره اشاره و عنوان کرد: علاوه بر میزان سطح کشت این گل در شهرستان، جویبار در حوزه کشاورزی نیز دارای یک برند یا نماد می‌شود که می‌تواند ضمن معرفی توانمندی‌های شهرستان در سطح استانی و ملی در کنار آن سبب تشویق سرمایگذاران برای ایجاد صنایع تبدیلی در این حوزه شود و در نهایت موجب رونق اقتصادی و کسب کار مردمان این منطقه باشد.

اسد افزود: این جشنواره علاوه بر رونق اقتصادی، نشاط اجتماعی را در پی خواهد داشت.

وی زمان برگزاری افتتاحیه این جشنواره را عصر سه شنبه 25 دی ماه اعلام کرد و گفت: از اولویت‌های فرهنگی این جشنواره نزدیک بودن آن به ایام فاطمیه و اعتقاد ما شیعیان به حضرت ولی عصر(عج) است.

گفتنی است در این جشنواره 65 غرفه طراحی شده است که توانمندی‌های شهرستان در حوزه کشاورزی به نمایش گذاشته خواهد شد.

این جشنواره تا جمعه 28 دی ماه ادامه خواهد داشت.تگ:


نظر شما:

1- گزینه های ستاره دار الزامی می باشند.
2- ایمیل شما نمایش داده نمی شود.
3- لطفا جهت دریافت پاسخ نظر خود حتما ایمیل خود را بصورت صحیح وارد نمائید.
4- لطفا نظر خود را به صورت فارسي تايپ نماييد.
5- نظري که حاوي هر گونه توهين باشد، انتشار داده نمي‌شود.
نام *
ایمیل *

اخرین اخبار