به گزارش جویباران، محمود شالویی در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان جویبار با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران در جهان شناخته شده است اظهار کرد: امروز با توجه به اینکه دشمن هزینه سنگینی علیه نظام جمهوری اسلامی در بخش فرهنگی کرده تا چهره این انقلاب را مخدوش کند اما انقلاب اسلامی در جهان به خوبی شناخته شده است.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از جلسات برگزارشده، کاربردی نیستند اظهار کرد: کارهای صورت گرفته درحوزه فرهنگ و هنر مطلوب نبوده و در حوزه فرهنگ کشور خوب عمل نکردیم.

اجرای سه برنامه بزرگ فرهنگی تا پایان سال در جویبار
مهرداد بابایی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج جویبار نیز در این جلسه بیان کرد: تا پایان سال جاری سه برنامه بزرگ فرهنگی را در شهرستان جویبار در دستور کار داریم.

وی افزود: در برنامه محله انقلاب، با ایجاد یک نشاط اجتماعی و اسلامی در محلات شهرستان جویبار با همراهی مدیران دستگاه‌های اداری میز خدمت برگزار خواهد شد و در کنار آن برنامه‌هایی همچون ویزیت رایگان مردم، معرفی توانمندی و ظرفیت محلات، دیدار با خانواده شهدا نیز انجام می‌شود.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج جویبار به برگزاری اجلاسیه ۳۰۳ شهید شهرستان اشاره و عنوان کرد: این اجلاسیه در ۱۸ بهمن ماه همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و ایام فاطمیه حضرت زهرا(س) در مصلی الغدیر جویبار برگزار خواهد شد و در حاشیه آن نمایشگاه مقاطع مختلف انقلاب اسلامی در طول این چهل سال برپا می‌شود.

بابایی از اعزام ۲۰دستگاه اتوبوس به راهیان نور در ایام دهه‌فجر خبر داد و گفت: بیش از یک هزار نفر در این دهه در قالب ۲۰ دستگاه اتوبوس به مناطق جنگی جنوب اعزام خواهند شد.

وی از عدم همراهی برخی از دستگاه‌ها در اجرای برنامه‌ها فرهنگی گلایه کرد و خاطرنشان کرد: بسیاری از ادارات از اجرای مصوبات جلسات شورای فرهنگ عمومی و ستادامربه‌معروف و نهی ازمنکر شانه خالی می‌کنند و همه مسئولیت‌‌ها را بر عهده سپاه می‌گذارند در حالی که این برنامه‌ها در راستای انقلاب اسلامی است و همه دستگاه‌ها باید پای کار باشند.

مراسم نمادین مشعل‌گردانی چله انقلاب اسلامی در جویبار
سید علی اسد فرماندار جویبار نیز ضمن بیان گزارش برگزاری نخستین جشنواره گل نرگس به مراسم مشعل‌گردانی چله پیروزی انقلاب اسلامی در این شهرستان خبر داد و گفت: مراسم نمادین به حرکت در آمدن مشعل چله انقلاب با حضور اقشار مختلف مردم و مسئولان در ۱۵ بهمن‌ماه در شهرستان جویبار برگزار می‌شود.

وی بیان کرد: این مشعل نماد نور و روشنایی است که انقلاب اسلامی به کشور ایران تابانده است.

فرماندار جویبار تصریح کرد: دشمنان از مدت‌ها قبل با بهره‌گیری از رسانه‌های متعدد و فضای مجازی سعی کردند تا مردم را نسبت به آرمان‌های نظام اسلامی ناامید کرده و نگذارند که مردم چهل سالگی انقلاب را ببینند اما مردم ثابت کردند که هیچ‌گاه فریب دشمن را نخورده و هم‌چنان در تمام صحنه‌های نظام اسلامی حضور دارند.

دستاوردهای چهل ساله انقلاب توسط دستگاه‌ها به مردم گفته شود
آیت‌الله محمدتقی نادعلیزاده امام‌جمعه جویبار نیز در پایان این جلسه بر بیان دستاوردهای انقلاب اسلامی تأکید کرد و ادامه داد: دستاوردهای چهل ساله انقلاب توسط دستگاه‌ها منعکس شود تا مردم در جریان کارهای انجام شده قرار گیرند.

وی گفت: از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) تأکید داشتند که اگر اقدام و کار ویژه‌ای انجام می‌شود به اطلاع جامعه رسانده شود تا مردم امیدوار شوند.