به گزارش جویباران، علی اصغر قاسمی در گفتوگو با خبرنگاران با بیان اینکه شهرداری کوهی‌خیل بدهی به پیمانکاری ندارد اظهار کرد: شهرداری کوهی‌خیل با شعار انضباط مالی، اداری و توسعه بر مبنای مشارکت، ۶۰ درصد اعتبارات خود را صرف انجام پروژه‌های عمرانی در شهر می‌کند.

وی با اشاره به اینکه شهرداری کوهی‌خیل نیز همچون سایر شهرداری با چالش مالی مواجه است گفت: باتوجه به اینکه با کاهش ۵۰ درصدی اعتبارات دولتی در سال جاری مواجه بودیم اما پروژه‌های عمرانی خود را متوقف نکردیم و با اجرای این پروژه‌ها به صورت مشارکتی و امانی بسیاری از آنان تکمیل و به بهره‌برداری رسیدند.

شهردار کوهی‌خیل با بیان اینکه یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان پروژه در ایام دهه فجر امسال به بهره‌برداری رسید خاطرنشان کرد: روکش آسفالت خیابان دریا، تجهیز و تکمیل پارک شهری،زیرسازی خیابان امام رضا(ع)، زیرسازی ورودی شهرکوهی‌خیل به مساحت ۵ هزار مترمربع، کلاف‌گذاری خیابان امام‌رضا(ع) ازجمله پروژه‌های این شهرداری است.

 

قاسمی به بودجه سال ۹۸ شهرداری کوهی‌خیل اشاره و عنوان کرد: ۲ میلیارد و ۷۰۰میلیون تومان برای بودجه سال آینده در نظر گرفته شده که نسبت به سال گذشته تغییری نکرده و در حال تصویب نهایی در شورای اسلامی شهرکوهی‌خیل است.

 

وی یکی از مشکلات شهرداری‌های شهر کوچک را توزیع نامناسب اعتبارات دانست و افزود: توزیع اعتبارات براساس شاخص جمعیت و زیرساخت‌های لازم است درحالی که شهر کوهی‌خیل با توجه به اینکه در مسیر مسافران به ساحل دریا و همچنین شهرک صنعتی قرار دارد حجم عظیمی از ترددها ازاین مسیر است که نیازمند ایجاد زیرساخت‌های مناسب و توجه ویژه مدیران در توزیع اعتبار براساس میزان بهره‌وری است.

 

شهردار کوهی‌خیل یکی از خواسته‌های این نهاد و مردم این شهر را واگذاری زمین برای استفاده عمومی از ساحل دریا عنوان کرد و گفت: واگذاری زمین ساحلی برای کاربری عمومی برای شهر کوهی‌خیل خواسته مردم و شهرداری است که متأسفانه نگاه به درخواست کاربری عمومی مثبت نیست و اکثر زمین‌ها واگذار شده ولی هیچ اقدام خاصی در این زمین‌ها انجام صورت نگرفته است و شهر کوهی‌خیل هم‌چنان محروم از ساحل عمومی دریا هستند.