به گزارش جویباران، در وزن ۸۶ کیلوگرم رقابت‌های بین‌المللی کشتی آزاد جام دانکلوف بلغارستان حسن یزدانی در دور نخست با نتیجه ۱۱ بر صفر  دومینیک ابونادر دارنده مدال نقره بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا از لبنان را مغلوب کرد.

 

وی در دور دوم مقابل احمد ماگامایف از بلغارستان با نتیجه ۱۰ بر صفر به پیروزی رسید و در دور سوم نیز با نتیجه ۱۰ بر صفر عظمت دولت بیکوف دارنده مدال نقره زیر ۲۳ سال جهان از قزاقستان را شکست داد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد.

 

قهرمان المپیک ریو در این مرحله روسلان عبداله یف از روسیه را با نتیجه ۱۱ بر صفر شکست دارد و در دیدار نیمه‌نهایی نیز با نتیجه ۱۱ بر یک از سد بوریس ماکویف دارنده مدال نقره جهان از کشور اسلواکی گذشت و راهی دیدار فینال شد.

 

در فینال نیز حسن یزدانی توانست علی شعبان اف دارنده مدال برنز جهان از کشور بلاروس را با نتیجه ۱۶ بر ۵ شکست دهد و مدال طلا را از آن خود کند.

 

رضایزدانی دیگر کشتی‌گیر جویباری عضو تیم ملی حاضر در این رقابت‌ها در وزن ۹۷ کیلوگرم در دور اول مقابل آبراهام کونیدو از ایتالیا با نتیجه ۱۰ بر ۶ به پیروزی رسید.

 

وی در دور دوم با نتیجه ۱۱ بر ۲ ماگومدگادجی نوروف از مقدونیه را مغلوب کرد و در دور سوم نیز با نتیجه ۹ بر یک فاتح یاشارلی از ترکیه را از پیش‌رو برداشت و راهی مرحله نیمه‌نهایی شد.

 

رضایزدانی در این مرحله در مصاف با والری آندریتسف دارنده مدال نقره المپیک ۲۰۱۲ و برنز جهان از اوکراین با نتیجه ۵ بر ۴ مغلوب شد و به دیدار رده‌بندی رفت.

 

یزدانی در رده‌بندی توانست با نتیجه ۸ بر ۴ ایگور اوسیان نیکوف دارنده مدال برنز امیدهای جهان از روسیه را مغلوب کند تا اولین مدال خود پس از مدت‌ها دوری از میادین به دلیل مصدومیت را به دست آورد و مدال برنز این رقابت‌ها را کسب کند.

 

گفتنی است پرویز هادی کشتی‌گیر وزن ۱۲۵ کیلوگرم تیم ملی کشتی آزاد کشورمان در این رقابت‌‌ها با پیروزی در فینال به مدال طلا دست یافت و مصطفی حسین خانی به‌عنوان پنجم وزن ۷۴ کیلوگرم رقابت‌های بین‌المللی کشتی آزاد جام دانکلوف بلغارستان رسید.