به گزارش جویباران،  آیت‌الله محمدتقی نادعلیزاده در خطبه‌های نمازجمعه این هفته شهرستان جویبار با اشاره به اثرات سفر راهیان نور گفت: اهیان نور یک حرکت اثر بخش و موثر برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه است.

 

وی‌تصریح کرد: بدون شک اردوی راهیان نور و دیدار از مناطق جنگی و عملیاتی سبب خواهد شد تا یاد و خاطر شهدا، جانبازان و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس در جامعه زنده باشد و سبب معرفی الگوهای مناسبی از جوان‌مردی ایثار و رشادت به جوانان و نوجوانان خواهد شد.

 

امام‌‌جمعه جویبار با بیان اینکه آیات و روایات زیادی در مورد حفظ محیط زیست وجود دارد اظهار کرد: درختکاری اگرچه امروزه از ضروریات زندگی بشر است و باید تلاش وافری در این زمینه صورت گیرد اما در دین اسلام هم بسیار سفارش شده است، رسول خدا(ص) در مورد درختکاری و اهمیت آن فرمودند: کسی که درختی بکارد خداوند نیز برای او در بهشت درختی می‌کارد.

 

نادعلیزاده با اشاره به فرارسیدن روز شهدا خاطرنشان کرد: خانواده شهدا، آزادگان، جانبازان و ایثارگران بزرگ‌ترین یادگاران دفاع مقدس هستند و تجلیل، تکریم و سرکشی از آنان رشادت‌ها و جانفشانی‌های آنان باید به عنوان یک فرهنگ نهادینه شود.