به گزارش جویباران،سرهنگ مهرداد بابایی در مراسم بزرگداشت روز شهید با بیان اینکه هر روز عمر ما روز شهید است اظهار کرد: امروز استقلال، آزادی، عزت، امنیت، ناموس و مکتب ما مدیون شهدا است.

وی با اشاره به اینکه مقام شهید نزد خداوند بسیار عظیم است، خداوند می‌فرماید، کسی که در راه خدا به شهادت می‌رسد به او مرده نگویید، شهدا نزد خداوند زنده‌اند و روزی دارند گفت: حیات شهیدان یک حیات فوق‌العاده عالى و آمیخته با انواع نعمت‌هاى معنوى است و تنها نام از آن‌ها برده شده است و آن‌ها به‌قدرى غرق مواهب حیات معنوى هستند که گویا زندگى سایر برزخیان در مقابل آن‌ها چیزى نیست.

 

فرمانده سپاه ناحیه جویبار برگزاری یادواره‌های شهدا را یکی از مؤلفه‌های فرهنگی مقابله با جنگ نرم دشمن دانست و خاطرنشان کرد: در شهرستان جویبار در طول سال بیش از ۵۰ یادواره شهدا در سطح محلات و اقشار مختلف برگزار می‌شود.

 

بابایی تصریح کرد: برگزاری یادواره شهدا پراکندن عطر معنویت، ایثار و فداکاری شهدا و رزمندگان است و زنده‌کردن یاد و خاطره شهدا و تجلیل از ایثارگری‌های رزمندگان و خانواده‌های شهدا و جانبازان به منظور گسترش و تعمیق روحیه جهادی و شهادت طلبی در بین جامعه است.

 

آیت الله محمدتقی نادعلیزاده امام‌جمعه جویبار در این مراسم با بیان اینکه یادآوری شهدا ارزشی کمتر از شهادت ندارد گفت: بدون شک اگر یادواره شهدا و برخی برنامه‌های عقیدتی دیگر برگزار نشود، اثری از دفاع مقدس و شهدا باقی نمی‌ماند.

 

وی مردم را به خواندن وصیت‌نامه شهدا سفارش کرد و افزود: برای ادامه دادن راه شهدا نیاز است ابتدا شهدا را بشناسیم، وصیت‌نامه‌ها را مطالعه کنیم تا سبک زندگی اسلامی را ترویج دهیم.

 

امام‌جمعه جویبار بر تکریم خانواده معظم شهدا و جانبازان و ایثارگران اشاره و تأکید کرد: خانواده شهدا، آزادگان، جانبازان و ایثارگران بزرگ‌ترین یادگاران دفاع مقدس هستند و تجلیل، تکریم و سرکشی از آنان رشادت‌ها و جانفشانی‌های آنان باید به عنوان یک فرهنگ نهادینه شود.