سید علی ادیانی طی گفت‌وگویی با خبرنگار جویباران با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در مشهد مقدس اظهار کرد: گلایه، نقد و انتظار مقام معظم رهبری از مجلس و دولت به‌جا و به‌حق است زیرا انتظاری که نظام و مردم از مجلس دهم دارند قادر به تحقق خواسته‌ها و مطالبات به حق مردم و مقام معظم رهبری نخواهد بود.

 

وی یکی از دلایل عدم تحقق خواسته‌های مردم و نظام را ساختار انتخاب مجلس دانست و افزود: مجلس ما بر اساس یک گام‌ها و تشکل‌های هیئتی شکل می‌گیرد که اگر مجلس از یک عقبه کارشناسی و با تشکل‌های سیاسی و تحزب قوی همراه با برنامه و رصدکردن جدی صورت بگیرد مجلس می‌تواند در سطح و تراز انقلاب اسلامی باشد.

 

نماینده مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: این اشکالات ساختاری باعث می‌شود که مجالس به‌ویژه مجالس دوم به بعد در بزنگاه‌ها و گلوگاه‌های تصمیم‌گیری نظام کم بیاورد زیرا از یک ظرفیت کارشناسی قابل قبول در تراز انقلاب اسلامی برخوردار نیست.

 

ادیانی خاطرنشان کرد: اگر نمایندگان مجلس بتواند در فرایند قانون‌گذاری نقش فعال داشته باشند و در اعمال نظارت و از مداخله در امور اجرایی و فرعی پرهیز کنند قطعاً سطح مجلس ارتقا پیدا خواهد کرد.

نمایندگان مجلس برای گرفتن رأی دچار حواشی پوپولیستی شدند

وی با بیان اینکه حضور نمایندگان به رأی مردم وابسته است و این امر نمایندگان را از انجام وظیفه اصلی خود باز می‌دارد اظهار کرد: نمایندگان برای جلب رضایت و گرفتن رأی مردم به روش‌های مختلف به امور فرعی ورود پیدا می‌کنند که نتیجه آن گلایه به حق رهبری را در پی دارد.

 

نماینده مجلس شورای اسلامی وظیفه نمایندگان را ریل گذاری تقنینی و اعمال نظارت در وجه اشد و اعلا برای اصلاح امور دانست و بیان کرد:  وقتی نماینده‌ای ظرفیت انجام وظیفه‌ اصلی خود را ندارد درگیر حواشی پوپولیستی می‌شود که در این بین مردم، استان و کشور متضرر می‌شوند.

دولت هیچ انگیزه‌ای برای ارائه لایحه در برابر خباثت‌های آمریکا ندارد

ادیانی با اشاره به گلایه رهبر معظم انقلاب از مجلس نسبت به عدم ارائه طرحی در مقابل خباثت‌های آمریکا گفت: دکترین و استراتژی لازم برای تدوین این کار در مجلس وجود ندارد و همچنین تا زمانی که نتواند راهبردها را به درستی تشخیص دهد در انتخاب راه و روش نیز دچار مشکل می‌شود.

 

وی دولت را نیز در عدم ارائه طرح در مقابل خباثت‌های آمریکا مقصر دانست و افزود: دولت نیز نه تنها هیچ لایحه‌ای در تقابل ولو انفعالی با طرح  و لوایح آمریکایی علیه ایران ارائه نداد بلکه هیچ انگیزه‌ای برای اینگونه مباحث ندارد.

واریز کمک بلاعوض ۲ میلیارد تومانی به شهرداری‌های حوزه انتخابیه

نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در روزهای پایانی سال ۹۷، تمام شوراهای اسلامی شهرهای حوزه انتخابیه جلسه ای برگزار شد اظهار کرد: توانسته‌ایم با هماهنگی معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رییس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور برای شهرداری‌های این هشت شهر ۲ میلیارد تومان کمک نقدی بلاعوض دریافت کنیم که سهم شهرداری جویبار ۲۵۰ میلیون تومان و شهرداری کوهی‌خیل ۱۵۰ میلیون تومان بود.

 

ادیانی افزود: این اعتبار ۲۸ اسفندماه ۹۷ به حساب شهرداری‌های حوزه انتخابیه واریز و همچنین مجوز دریافت برخی ماشین آلات و تجهیزات شهرداری‌ها نیز صادر شد.

 

نماینده مجلس شورای اسلامی از مهندسی رودخانه‌های تالار و سیاهرود خبر داد و گفت: از دوماه گذشته برای مهندسی رودخانه ها اقدام کردیم و ۵ میلیارد تومان اعتبار برای مهندسی رودخانه‌های تالار و سیاهرود تخصیص و ابلاغ اعتبار شد که اکنون در مرحله انتخاب پیمانکار از طریق مناقصه از سوی شرکت آب منطقه‌ای استان مازندران است.