به گزارش جویباران، علی اصغر ایزدپناه در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان جویبار گفت: به دلیل همزمانی مراسم بزرگداشت هفته معلم و ماه مبارک رمضان مراسم تجلیل از معلمان ۱۰ اردیبهشت ماه و زودتر موعد برگزار می‌شود.

 

وی افزود: در این مراسم از معلمان و مدیران نمونه آموزش وپرورش شهرستان جویبار تجلیل خواهد شد.

 

رئیس آموزش و پرورش جویبار با بیان اینکه برنامه‌های متعدد و متنوعی در هفته بزرگداشت مقام معلم برگزار خواهد شد اظهار کرد: مراسم تجلیل از معلمان نمونه، نصب تصاویر معلمان نمونه در تابلوهای شهری، دیدار با خانواده‌ معلمان متوفی، دیدار از خانواده‌های شهدای معلم، دیدار با معلمان جانباز و ایثارگر، برگزاری زنگ سپاس از معلم از جمله برنامه‌های این هفته در سطح شهرستان است.

 

ایزدپناه با اشاره به خسارت سیل به مدارس شهرستان جویبار گفت: در سیل اخیر ۱۷ مدرسه در بخش گیلخواران جویبار دچار آبگرفتگی شد که با تلاش بی‌وقفه و خالصانه گروه‌های جهادی بسیج و سپاه شهرستان و دهیاران و شوراهای روستاهای این بخش مشکلات رفع شد.

 

ارزش‌گذاری به مقام معلم ادای دین به خودمان است

خسرو طالبی معاون فرماندار شهرستان جویبار در این جلسه با بیان اینکه ارزش‌گذاری به مقام معلم ادای دین به خودمان است بیان کرد: زمانی یک دانش آموزش و یک جامعه موفق خواهد بود که مقام معلم محترم شمرده شود.

وی اولین معلم بشر را خداوند بزرگ دانست وافزود: مهم‌ترین محور توسعه یک کشور انسان است و انسانی که الهی تربیت شود یک جهان متعالی را شکل می دهد.

 

معاون فرماندار خاطرنشان کرد: معلمان ما باید امنیت شغلی و اقتصادی داشته باشند تا بتوانند بدون دغدغه و در شأن و جایگاه معلم، فرزندانی را تربیت کنند که جامعه و یک کشور را به سمت رستگاری و کمال پیش ببرد.