سرهنگ مهرداد بابایی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان جویبار در جلسه ستاد امربه معروف و نهی ازمنکر این شهرستان با اشاره به حوادث تلخ سیل در نخستین روزهای سال جدید گفت: پس از حوادث تلخ سیل در برخی از استان های کشور و در جویبار، سیل همدلی و مهربانی به راه افتاد و همه در کنار هم به کمک مردم سیل‌زده رفتند.

 

وی افزود: باید برای جبران خسارت و ساخت واحد مسکونی آسیب دیده از سیل، ستاد بازسازی در شهرستان جویبار تشکیل شود.

 

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج جویبار با تبریک اعیاد شعبانیه و نزدیک شدن به ماه مبارک رمضان اظهار کرد: برنامه‌های متنوع و متعدد فرهنگی در این ایام برگزار می‌شود که نتیجه آن باید تقویت بنیان‌های خانواده، کاهش آسیب‌های اجتماعی و افزایش رشد اخلاقی مردم باشد.

 

بابایی تأکید کرد: در ماه مبارک رمضان باید برنامه های ورزشی مدیریت شود تا مردم به ویژه جوانان از مساجد و محافل قرآنی باز نمانند.

 

سیدعلی اسد فرماندار شهرستان جویبار با بیان اینکه اقلام مورد نیاز در ماه مبارک رمضان باید تأمین شود گفت: بر روی قیمت ها نظارت ویژه ای خواهد شد.

 

وی بر اجرای برنامه های فرهنگی تأکید کرد و افزود: در اجرای برنامه های فرهنگی ضمن رعایت شئونات فرهنگی و مذهبی باید به تأثیرگذاری مثبت بر همه اقشار مردم به ویژه جوانان توجه داشت.

 

آیت‌الله محمدتقی نادعلیزاده امام‌جمعه شهرستان جویبار در این جلسه قدر منزلت ماه مبارک رمضان را بسیار فراوان دانست و گفت: انسان در ماه مبارک رمضان توشه یک سال خود را می‌گیرد و به سوی تعالی حرکت خواهد کرد.

 

وی بر جایگاه مساجد تأکید و خاطرنشان کرد: مساجد سنگر فرهنگی و مذهبی در کشور است که با توجه به کارکردهای آن از بسیاری از مشکلات و آسیب‌های اجتماعی و اخلاقی جلوگیری می‌کند که متأسفانه دشمنان با تبلیغات علیه آن به دنبال فاصله انداختن مردم و مساجد هستند.

 

امام جمعه جویبار همچنین با تبریک نیمه شعبان و روز سربازان گمنام امام زمان (عج) گفت:امنیتی که امروز در کشور ما حاکم است، مدیون چشمان همیشه بیدار و تیز بین سربازان گمنام امام زمان(عج) است.

 

نادعلیزاده تصریح کرد: فداکاری و تلاش شبانه‌روزی و خستگی ناپذیر این سربازان مخلص امام زمان(عج) در کنار نیروهای نظامی، ضامن امنیت، آرامش، صلابت و عزت کشور اسلامی است که الهام گرفته از منبع رفیع و منیع مرجعیت الهی جهانیان را در بهت حرمان فرو برده و سرویس‌های جاسوسی و اطلاعاتی دنیا را به سخره گرفته و ثبات و امنیت مثال زدنی کشور را در میان آتش کینه، ارتجاع، توحش و سلفی‌گری منطقه به ارمغان آورده است.

 

قربان متولی دبیر ستاد امربه معروف و نهی ازمنکر جویبار در این جلسه با بیان اینکه باید کارگروه ارکان مساجد شکل بگیرد اظهار کرد: اگر این کارگروه شکل بگیرد بسیاری از کاستی ها و مشکلات حل خواهد شد.

 

وی بیان کرد: مساجد باید مأمن جوانان باشد که نیاز به کارهای فرهنگی بسیاری دارد.

 

دبیر ستاد امربه معروف و نهی ازمنکر جویبار عنوان کرد: باید از ظرفیت مردم در اجرای هرچه بهتر برنامه‌های فرهنگی استفاده کرد.