به گزارش جویباران، سید علی اسد فرماندار جویبار در جلسه طرح سالم‌سازی دریا شهرستان جویبار گفت: باید تمام تلاش خود را برای ایجاد شرایط مطلوب و خاطره‌ای خوش برای مسافران به کار بگیریم.

 

وی بابیان اینکه باید تمام برنامه‌ها بر اساس قانون باشد اظهار کرد: تمام برنامه‌های تفریحی و ورزشی در سواحل باید در چارچوب قانون باشد تا خسارت و آسیبی به بار نیاورد.

 

فرماندار جویبار بر شناسنامه‌دار شدن فعالان طرح دریا تأکید کرد و گفت: فعالان در طرح سالم‌سازی دریا باید شناسنامه‌دار باشند تا در صورت بروز تخلف بتوان پیگیری کرد.

 

اسد با اشاره بر اجرای برنامه‌های فرهنگی با محتوای آموزه‌های دینی بیان کرد: باید هر فعالیت و اقدامی با در نظر گرفتن فضای دینی و فرهنگی منطقه، اهداف نظام و انقلاب برای ارتقای امور فرهنگی انجام شود  زیرا صرف هزینه و مشغول کردن مردم و جوانان اگر با بهره فرهنگی و دینی همراه نباشد، ارزشی ندارد و فقط نوعی فرصت سوزی است، که باید در قبال محتوای آن‌ها احساس تکلیف کرد.

 

محمدحسین فقیه بخشدار گیلخواران در این جلسه با تأکید بر اینکه ظرفیت بالقوه دریا و ساحل در شهرستان جویبار مغفول مانده اظهار کرد:  در شهرستان جویبار ظرفیت و توانمندی‌های کشاورزی به فعلیت رسیده اما ظرفیت بالقوه ۱۸ کیلومتر ساحل و دریا مغفول مانده و در حوزه اقتصاد گردشگری بهبودی حاصل نشد.

 

وی تصریح کرد: جویبار در بخش زیرساخت‌ها و امکانات ساحلی در فقر به سر می‌برد.

 

بخشدار گیلخواران بابیان اینکه در ۱۸ کیلومتر نوار ساحلی ۲ طرح دریا داریم بیان کرد:  طرح دریا لاریم به دلیل نداشتن راه مناسب بلااستفاده مانده است.

 

فقیه بر ایجاد امنیت سرمایه‌گذاری، بسترهای مناسب و حذف بروکراسی‌های اداری در جذب سرمایه‌گذار تأکید و اظهار کرد: در سال گذشته با پیگیری‌ها و تلاش‌های مجموعه طرح دریا توانستیم خدمات و برنامه‌های مناسبی در سواحل چپکرود برگزار کنیم.

 

علی‌اکبریان رئیس هیئت نجات‌غریق جویبار بابیان اینکه ۱۲ نقطه حادثه‌خیز در سواحل جویبار شناسایی‌شده است گفت: ۳۱ ناجی در طرح‌های سالم‌سازی دریا خدمت‌رسانی می‌کنند.

 

وی از بی‌توجه ای شهرک‌های ساحلی در استقرار ناجی گلایه کرد و افزود: از ۱۹ شهرک ساحلی در شهرستان جویبار فقط دو ساحل اقدام به جذب ناجی غریق می‌کنند و مابقی به این موضوع بی‌توجه هستند.

 

علی یاری شهردار جویبار در جلسه طرح سالم‌سازی دریا  بابیان اینکه سال گذشته برای بهبود این طرح ۵۰۰ میلیون تومان هزینه شده است گفت: طرح دریا  با توجه به شرایط اقتصادی و مقدورات موجود در وضعیت خوبی قرار دارد.

 

وی تأکید کرد:  شهرداری جویبار آماده همکاری با سایر ادارات و نهادها برای اجرای برنامه‌های متنوع در طرح دریا است.