یکشنبه
۵ خرداد ۱۳۹۸
کد خبر : 75716
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸؛ ساعت ۱:۱۳
0 views

۷۰ درصد شالیزارهای جویبار نشاء شد

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان جویبار بیان کرد: بیش از ۷۰ درصد از اراضی شالیزاری جویبار زیر کشت نشاء برنج رفته است.

به گزارش جویباران،  علی شعبانی در جلسه کارگروه آب کشاورزی شهرستان جویبار با بیان اینکه بیش از ۷۰ درصد از اراضی شالیزاری جویبار زیر کشت نشاء برنج رفته است گفت: بسیاری از مزارع شالیزاری به دلیل آب گرفتگی دچار خسارت شدند که سبب شد برخی از مزارع برای چندمین بار خزانه‌گیری کنند که تاکنون بیش از ۷۰ درصد این اراضی به زیر کشت برنج رفته است.

 

وی با اشاره به اینکه خوشبختانه با مدیریت صحیح کشاورزان در حال حاضر هیچ مشکلی وجود ندارد اظهار کرد: به برکت بارش‌های ابتدایی سال، سال پرباری برای برنج‌کاران جویباری پیش بینی می‌کنیم.

 

مدیر جهاد کشاورزی جویبار همچنین به آغاز برداشت کلزا و خرید این محصول در دومرکز در جویبار اشاره و عنوان کرد:  نرخ خرید هر کیلو کلزا ۳ هزارو ۵۰۰ تومان اعلام شده و مبلغ خریداری شده بدون هیچ مشکلی به حساب کشاورزان واریز می‌شود.

شعبانی به مراحل اجرایی احداث آب‌بندان‌های جدید رنگریز محله و ایزدخیل اشاره کرد و گفت: آب‌بندان رنگریز محله با ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال انجام است و روند احداث آب‌بندان ایزد خیل نیز با رفع موانع به زودی آغاز خواهدشد.

هادی نیک اختر مدیر آب منطقه‌ای قائم‌شهر و جویبار با بیان اینکه آب سد شهید رجایی و البرز سرریز شده است و در سال زراعی جدید مشکلی در رها سازی آب سدها نخواهیم داشت.

 

وی افزود: لایروبی حدود ۱۸ کیلومتر از رودخانه‌ سیاهرود نیز در حال انجام است و تازمانی که شهرستان جویبار از مشکل آبگرفتگی ایمن نشود دست از کار نمی‌کشیم.

 تگ:


نظر شما:

1- گزینه های ستاره دار الزامی می باشند.
2- ایمیل شما نمایش داده نمی شود.
3- لطفا جهت دریافت پاسخ نظر خود حتما ایمیل خود را بصورت صحیح وارد نمائید.
4- لطفا نظر خود را به صورت فارسي تايپ نماييد.
5- نظري که حاوي هر گونه توهين باشد، انتشار داده نمي‌شود.
نام *
ایمیل *

اخرین اخبار