به گزارش جویباران، کامران اصغری در جلسه کارگروه اشتغال شهرستان جویبار گفت: جویبار از جمله شهرستان‌هایی است که نرخ بیکاری در آن پایین و نرخ مشارکت بسیار بالایی دارد.

 

وی وضعیت جذب تسهیلات رونق تولید و اشتغال در جویبار را مطلوب اعلام کرد و افزود: بسیاری از شهرستان‌ها بیش از ۱۰۰درصد توانستند نسبت به سهمیه خود تسهیلات را جذب کند.

 

مدیرکل تعاون، کار و رفاه مازندران تصریح کرد: سیاست این کار به اینگونه بود که این تسهیلات با اجازه رهبر معظم انقلاب برای ایجاد اشتغال در کشور از صندوق توسعه ملی پرداخت شده است تا ضمن رونق تولید میزان اشتغال در کشور را افزایش دهیم.

 

اصغری با بیان اینکه تحقق تعهد کارفرمایان پس از دریافت تسهیلات باید رصد شود گفت: دستگاه‌های اجرایی متولی اشتغال باید نسبت به رصد اشتغال برنامه‌ریزی داشته باشد.

 

وی همچنین به خبر خوش در بخش اشتغال روستایی اشاره و عنوان کرد: ۹۰۰ میلیارد تومان برای ایجاد اشتغال روستایی برای استان مازندران امسال اختصاص پیدا خواهد کرد.

 

مدیرکل تعاون، کار و رفاه مازندران از کاهش نرخ بیکاری در استان مازندران خبر داد و گفت: بر اساس مرکز آمار نرخ بیکاری در استان مازندران به ۱/۴ درصد نسبت به سال ۹۶ کاهش یافت و همچنین ۰/۳ درصد نرخ مشارکت در استان افزایش پیدا کرده است.