به گزارش جویباران،بیش از هفتاد سال از یکى از شوم‌ترین حوادث تاریخ کشورهاى اسلامى، یعنى اشغال فلسطین توسط رژیم صهیونیستى و تأسیس این رژیم جعلى به کمک استعمار پیر انگلیس گذشته است. در پى اعلام تأسیس رژیم صهیونیستى، جوخه‌هاى ترور یهودى (هاگانا، اشترن، پالماخ) که در دوره‌۲۶ساله قیمومیت انگلستان آموزش دیده بودند، اقدام به تخریب و ویرانى شهرها و روستاهاى فلسطینى و قتل و غارت مردم کردند. براساس آمار موجود۷۸۰هزار نفر از۱میلیون و۴۰۰هزار نفر فلسطینى موجود در فلسطین آواره شدند. این تنها بخشى از مظلومیت ملت فلسطین است که با گذر زمان عمیق‌تر نیز شده است.

افسانه‌های جعلی صهیونیست‌ها برای اشغال فلسطین

ازجمله اقدامات جالب توجه صهیونیست‌ها براى توجیه این جنایات وحشیانه خود با استفاده از ابزار رسانه‌اى جهانى‌اى

وجود۷۸۰ هزار نفر از۱میلیون و۴۰۰هزار نفر فلسطینى موجود در فلسطین آواره شدند. این تنها بخشى از مظلومیت ملت فلسطین است که با گذر زمان عمیق‌تر نیز شده است.

که در اختیار دارند، طرح افسانه‌هاى مختلف مجعول بوده است. در این خصوص آنان سه افسانه واهى را طرح کرده‌اند که عبارتند از – طرح اصطلاح «سرزمین‌ بى‌ملت براى ملت‌ بى‌سرزمین»: این اصطلاح نخستین بار توسط «زنگویل»، نویسنده صهیونیست انگلیسى مطرح شد. پروپاگانداى اسرائیلى همواره موجودیت فلسطینیان را رد و ادعا مى‌کند که مردم در بخش اعظمى از خاک فلسطین زندگى نمى‌کرده‌اند.- وجود حکومت یهودى ۲هزار سال قبل از سرزمین فلسطین: در سال‌۱۸۹۷، سازمان صهیونیسم جهانى نخستین نشست خود را در بازل سوئیس برگزار کرد که طى آن «تئودور هرتسل» – بنیانگذار صهیونیسم مدرن- اصول ایجاد یک کشور یهود را مطرح نمود. وى نهایت تلاش خود را براى جلب حمایت‌هاى بین‌المللى به‌خصوص انگلیس انجام‌داد. صهیونیست‌ها این نشست را نشان موجودیت دیرینه خود مى‌دانند. – خروج داوطلبانه فلسطینى‌ها از سرزمین خود: یکى از افسانه‌ها، طرح این موضوع دروغ است که فلسطینیان داوطلبانه زمین‌هاى خود را به اسرائیل فروخته‌اند. درحالی‌که واقعیت این است که مالکیت یهودیان بر زمین در سرزمین تاریخى فلسطین در آن زمان از ۵ درصد تجاوز نمى‌کرد.

یهودی سازی قدس توسط مثلث شوم آمریکا، آل یهود و آل سعود

آنچه امروز پس از۷۰سال از تأسیس رژیم صهیونیستى قابل دریافت است این است که صهیونیست‌ها هیچگاه دست از اشغال و جنایت وحشیانه برنداشته‌اند و طى این مدت با کمک استعارگران، به اشغال فلسطین با طرح‌ها و نیرنگ‌هاى رنگارنگ

طرح معامله قرن، خیانت آشکار مثلث شوم آمریکا، آل یهود و آل سعود براى یهودى‌سازى قدس شریف و در راستاى تحکیم بنیان‌هاى آن و نیز نتیجه معامله‌گرى فریبکارانه سران برخى کشورهاى مرتجع عربى است

ادامه داده و جنایت وحشیانه آنان در کشتار مردم‌ بی دفاع اردوگاه‌هاى صبرا و شتیلا، دیر یاسین، حمله به مردم غزه و کشتار مردم و محاصره طولانى‌مدت آنان و بسیارى از برخوردهاى خشونت‌آمیز در اخراج فلسطینیان از خانه و مزارع خود و بسیارى از اقدامات ضد انسانى دیگر، شاهد بر این موضوع است.

طرح ننگین «معامله قرن»
مطرح کردن طرح ننگین «معامله قرن» که سال گذشته و در هفتادمین سالروز تشکیل رژیم اشغالگر قدس و روز نکبت از سوى آمریکا و رئیس جمهور آن ترامپ، صورت گرفت، اثبات این مدعا است که تنها راه، مبارزه است و نه مذاکره؛ طرحى که با چراغ سبز و حمایت دولت‌هاى خودکامه و وابسته منطقه به سرکردگى دولت آل سعود و دیگر مزدوران برخى کشورهاى عربى منطقه عنوان شد و ثابت کرد که ملت فلسطین نباید به حمایت سران وابسته عرب دلخوش باشد چراکه باید گفت طرح معامله قرن، خیانت آشکار مثلث شوم آمریکا، آل یهود و آل سعود براى یهودى‌سازى قدس شریف و در راستاى تحکیم بنیان‌هاى آن و نیز نتیجه معامله‌گرى فریبکارانه سران برخى کشورهاى مرتجع عربى است که براى حراست از پایه‌هاى لرزان حکومت‌هاى قبیلگى خود دست به این توافق زدند و و واقعه نکبت بار دیگرى را در تاریخ جنایات این رژیم به ثبت رساندند.

طرحى که مطابق انتظار آمریکایى‌ها، با مخالفتى جدى از سوى کشورهاى جهان اسلام روبه‌رو نشد و غیر از کشورهاى محور مقاومت، بسیارى از کشورهاى عربى عملاً تنها به مخالفت زبانى اکتفا کردند و برخى مثل بن سلمان ولیعهد سعودى، حتى از این ایده حمایت نیز کردند. چنان‌که فاکس نیوز از قول بن سلمان در سفرى که سال گذشته به آمریکا در آن زمان داشت نوشت: «طى دهه‌هاى گذشته رهبران فلسطینى

صهیونیست‌ها در تلاشند با اجراى سیاست تطمیع و فریب در عرصه منطقه‌اى و با پشتیبانى دولت‌هاى خائن منطقه، قدم به قدم سرزمین‌ها و شهرک‌هاى خود را فراتر برده و تمامى سرزمین‌هاى فلسطینى را در اختیار بگیرند و تنها شرط بقاء و بلکه پیروزى نهایى، مبارزه تا سرحد مقاومت و شکست این رژیم حتى با کمترین پشتیبانى است.

فرصت‌هاى صلح با اسراییل را یکى پس از دیگرى از دست داده‌اند و همه پیشنهادهاى صلح را رد کرده‌اند. رهبران فلسطینى یا باید با قبول پیشنهادهاى صلح به پاى میز مذاکره بروند و یا خفه شوند و این‌قدر شکایت نکنند.»

در سال گذشته و در پى اعلام این طرح، مبارزان فلسطینى به‌خوبى این نقشه خیانت‌آمیز و هدف واقعى آن‌را درک کردند و با اعلام این طرح، اقدام به برپایى تظاهرات اعتراضى شدید کردند که تبدیل به صحنه جنایت دیگرى از نظامیان صهیونیست شد. دراین روز که به نام «روز عبور» نامگذارى شده بود، ده‌ها هزار فلسطینى در هفتادمین سالروز «نکبه» در مرزهاى نوار غزه با سرزمین‌هاى اشغالى تجمع کرده و براى عبور از دیوار حائل تلاش کردند که سربازان اسرائیلى با شلیک گلوله جنگى به مصاف آن‌ها رفتند.

اجراى سیاست تطمیع و فریب توسط صهیونیست‌ها در منطقه‌ و پشتیبانى دولت‌هاى خائن منطقه

با در نظر گرفتن این حوادث به نظر مى‌رسد تنها راهى که براى فلسطین باقى مانده است «مبارزه و مقاومت» در برابر رژیم اشغالگر قدس است. رژیم صهیونیستى ثابت کرده است که هرجا دست باز داشته باشد، تجاوزهاى خود علیه مردم فلسطین را افزون خواهد کرد. بنابراین امروز تکلیف فلسطین با مسؤولان کشورهاى عربى مشخص است. کشورهاى عربى در مناسبات پشت پرده خود با اسرائیل و آمریکا، یقیناً چیزى به نام آرمان فلسطین را پیگیرى نخواهند کرد. چاره مردم فلسطین این است که براى نابودى اسرائیل به این خیانتکاران پشت کنند و با سامان دادن به تمامى ظرفیت‌هاى بالفعل خویش برنامه‌اى تهاجمى طرح کرده و آن‌را اجرایى کنند؛ چراکه به‌خوبى روشن است که صهیونیست‌ها در تلاشند با اجراى سیاست تطمیع و فریب در عرصه منطقه‌اى و با پشتیبانى دولت‌هاى خائن منطقه، قدم به قدم سرزمین‌ها و شهرک‌هاى خود را فراتر برده و تمامى سرزمین‌هاى فلسطینى را در اختیار بگیرند و تنها شرط بقاء و بلکه پیروزى نهایى، مبارزه تا سرحد مقاومت و شکست این رژیم حتى با کمترین پشتیبانى است. بدون‌شک پیروزى قطعى طبق پیش‌بینى مقام معظم رهبرى با این مجاهدان است و در آینده‌اى نزدیک همگى مسلمانان آزاده جهان در کنار این مجاهدان در قدس شریف نماز جماعت برپا خواهیم کرد. انشاء الله