به گزارش جویباران، علی اصغر قاسمی در جلسه شورای اداری شهرستان جویبار با بیان اینکه ۶۰ درصد بودجه شهرداری کوهی‌خیل در بخش عمرانی مصرف می‌شود گفت: علی رغم تنگناهای مالی همه شهرداری‌های کشور در سال گذشته، شهرداری کوهی‌خیل بودجه ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیونی خود را محقق و بیش از ۶۰۰ میلیون تومان علاوه بر بودجه مصوب را برای پروژه‌های عمرانی شهر محقق کرد.

 

وی با اشاره به ارتقای درجه شهرداری این شهر اظهار کرد: در سال ۹۷ درجه شهرداری کوهی‌خیل از ۲ به ۳ ارتقا پیدا کرده است که امیداوریم با این روند خدمات شایسته‌تری را به مردم عزیز این شهر ارائه کنیم.

 

شهردار کوهی‌خیل همدلی و انسجام اعضای شورای شهر و شهرداری را یکی از عوامل موفقیت این شهرداری دانست و افزود: مدیریت نیروی انسانی، نداشتن نیروی انسانی مازاد، اجرای پروژه‌ها به صورت امانی، مشارکت بالای مردم از دیگر عوامل موفقیت این شهرداری است.

 

قاسمی یکی از مشکلات اصلی شهرداری‌های کوچک و تازه تأسیس را عدم در نظر گرفتن اعتبار لازم با سرانه جمعیت بهره‌بردار بیان کرد و گفت: شهر کوهی‌خیل به دلیل اینکه در مسیر ساحلی دریای مازندران و شهرک صنعتی جویبار قرار دارد از جمعیت بهره‌بردار بالایی نسبت به جمعیت ساکن در این شهر برخوردار است، ازاین رو می‌طلبد تا در تخصیص اعتبار برای شهرداری این شهر به میزان جمعیت بهره‌بردار توجه کنند.

 

وی خاطرنشان کرد: امروز شهرداری کوهی‌خیل به ۲۵ هزار نفر خدمات‌دهی می‌کند این یعنی ۵ برابر جمعیت ساکن در این شهر از خدمات شهری این شهر در حال بهره‌برداری هستند.