به گزارش جویباران،سردار رسول سنائی‌راد در یادواره شهدای روستای انارمرز شهرستان جویبار با بیان اینکه دشمن با بیشترین فشارها به دنبال از بین بردن شرف و عزت ما است گفت: امروز مقاومت ما در شرایط نابرابر است یعنی اینکه به دنبال از بین بردن شرف و عزت ما است.

 

وی بااشاره به اینکه آمریکا دچار اشتباه محاسباتی شده است اظهار کرد: آمریکا با فشار و تهدید به دنبال این است که ما را وادار به تسلیم کند ولی دچار اشتباه محاسباتی شده است.

 

معاون دفتر سیاسی عقیدتی سیاسی فرماندهی کل قوا، مؤلفه‌های قدرت جمهوری اسلامی ایران را برشمرد و تأکید کرد: هریک از کشورهای غربی به نحوی و با روش خود سعی دارند در کنار رئیس‌جمهور آمریکا به مؤلفه‌های قدرتی ما ضربه بزنند، توان دفاع، موشکی، عمق نفوذ منطقه‌ای و حفظ فناوری هسته‌ای ازجمله مؤلفه‌های قدرت ما است که سعی دارند با ایجاد فشار و جنگ روانی مارا به انجام مذاکره وادارند.

 

سردار سنائی راد خاطرنشان کرد: با اتفاقاتی که در درون و برون نظام جمهوری اسلامی ایران رقم خورد به آمریکا، قدرت ایران را فهماند.

 

وی افزود: پس از این اتفاقات در منطقه، آمریکایی‌ها نه تنها تهدیدات خود را علیه ایران پس گرفت بلکه شروط اعلامی خود را نیز حذف کردند و به دنبال میانجی برای ارتباط با ایران هستند و وزیر امورخارجه آلمان و نخست وزیر ژاپن را در روزهای اخیر فرستادند.

 

معاون دفتر سیاسی عقیدتی سیاسی فرماندهی کل قوا با بیان اینکه تدبیر مقام معظم رهبری در این شرایط ادامه مقاومت فعال است گفت: مقاومت فعال این نیست که در برابر دشمن بایستیم و ضربه بخوریم بلکه به این معنی است که از دیپلماسی، آمادگی نظامی و اقدامات رسانه‌ای و روانی استفاده کنیم.

 

سنائی‌راد افزود: مقاومت صرفاً نظامی نیست بلکه باید در همه عرصه‌ها مقاومت کرد که مقاوم‌سازی اقتصاد یک گام آن تحقق شعار سال رهبری (رونق تولید) بخشی از مقاومت فعال است.

 

وی بیان کرد: همانطور که رهبر انقلاب به نخست‌وزیر ژاپن فرمود ترامپ با سابقه سیاه خود صلاحیت مذاکره ندارد و کسی منطق مذاکره را رعایت نمی‌کند لیاقت مذاکر را ندارد.

 

معاون دفتر سیاسی عقیدتی سیاسی فرماندهی کل قوا با اشاره به اینکه آمریکا توان جنگ نظامی با جمهوری اسلامی ایران را ندارد عنوان کرد: آمریکا به دلیل اینکه در آستانه انتخابات قرار دارند و هزینه بالای جنگ، به خطر افتادن نقاط راهبردی آن در منطقه و فرسایشی شدن آن وارد جنگ با ایران نمی‌شود و امروز جمهوری اسلامی ایران امکاناتی را دارد که می‌تواند این نقاط راهبردی را نابود کند.

 

سردار سنائی‌راد تصریح کرد: مقاومت یعنی تغییر موازنه با اتکا با ابتکار با وضعیت‌هایی مثل روحیه حماسی و جهادی است.

 

وی با بیان اینکه موازنه وحشت در جبهه مقاومت تغییر کرده است گفت: امروز با مقاومت نیروهای حزب الله در فلسطین و لبنان در برابر اسرائیلی‌ها وحشت به جان صهیونیست‌ها افتاده و موازنه وحشت را تغییر داده است.