امیر سرتیپ دوم ذبیح‌الله بهمن زیاری در حاشیه تمرین تیپ ۵۵ هوابرد شیراز در منطقه گلدشت شهرستان جویبار به خبرنگار جویباران گفت:  تیم دسته هوابرد نیروهای مسلح در قالب نیروی زمینی محوری ارتش جمهوری اسلامی ایران به مدت یک هفته در استان مازندران در اردوی آمادگی و در حال تمرین هستند.

 

وی با بیان اینکه مردادماه امسال این تیپ به مسابقات جهانی ارتش‌ها اعزام خواهد شد بیان کرد: این تیپ با انجام پرش‌های اتوماتیک، پرش‌های چتربازی، سقوط آزاد و دو استقامت خود را برای شرکت در مسابقات جهانی ارتش‌ها به میزبانی کشور روسیه آماده می‌کند.

 

فرمانده تیپ ۵۵ هوابرد شیراز به تشریح این مسابقات پرداخت و اظهار کرد: در این مسابقات عملیات متعدد و مختلفی از جمله چتربازی، جمع‌آوری چتر و تجهیزات، طی مسافت ۲ کیلومتر، تحویل تجهیزات، دو در مسافت ۱۰ کیلومتر، مسابقه با نفربر، عبور از یازده مانع، تیراندازی، جهت‌یابی در جنگل‌های فشرده، هدف‌زنی با چتر؛ جز ایتم‌های مختلف این مسابقات است.

 

امیر سرتیپ دوم بهمن زیاری تصریح کرد: این مسابقات سال گذشته در ۲۶ رشته در رسته‌های مختلف در کشورهای چین، قزاقزستان، آذربایجان و جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.

 

وی به تمرین ۵ ماهه این تیم اشاره و عنوان کرد: این تیم در ۹ آیتم مختلف و در چهار مرحله در شیراز تمرینات سخت خود را سپری کردند که این نفرات جز بهترین‌های ارتش جمهوری اسلامی ایران محسوب می‌شوند که در قالب تیم دسته هوابرد سازماندهی شدند.

 

فرمانده تیپ ۵۵ هوابرد شیراز خاطرنشان کرد: این مرحله از اردو آمادگی در شهرستان جویبار نیز برای مشابه‌سازی با منطقه شمال غرب روسیه محل برگزاری مسابقات تشکیل شده است.

 

امیر سرتیپ دوم بهمن زیاری با بیان اینکه تیم هوابرد ارتش جمهوری اسلامی ایران سال گذشته در مسابقات جهانی به مقام سوم دست پیدا کرد گفت: در مسابقات جهانی صلح و دوستی ۲۰۱۸ تیم ارتش جمهوری اسلامی ایران به استعداد ۴۲ نفر توانستند از بین ۱۲ کشور حاضر دراین رقابت‌ها به مقام سوم دست پیدا کنند که امسال امیدواریم قهرمانی را از آن ایران عزیزمان کنیم.