به گزارش جویباران، سرهنگ مهرداد بابایی در جلسه شورای امربه معروف و نهی ازمنکر شهرستان جویبار با بیان اینکه اصلاح جامعه بدون اصلاح فرهنگ مؤثر نیست اظهار کرد: تلاش در حوزه‌های مختلف بدون توجه به الزمات فرهنگی به درستی به بار نمی‌نشیند و نتیجه نخواهد داد.

 

وی بیان کرد: کارهای فرهنگی باید کارآمد، مداوم و با برنامه و رویکرد جهادی باشد.

 

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج جویبار به فرارسیدن هفته عفاف و حجاب اشاره و عنوان کرد: بزرگداشت هفته عفاف و حجاب نمادی است که در این هفته کار فرهنگی بیشتر و برجسته تری برای صیانت و حفظ حریم خانواده و عفاف و حجاب جامعه انجام شود.

 

بابایی با تأکید بر اینکه در مسئله حجاب و عفاف آسیب‌های جدی در جامعه وجود دارد گفت: اگر این آسیب ها بررسی نشود و راهکاری برای آن اندیشیده نشود خسارت‌های جبران ناپذیری را در نسل های آینده خواهیم داشت.

 

وی بر انجام وظایف در مسئله حجاب و عفاف تأکید و خاطرنشان کرد: متأسفانه یا به درستی با وظایف خود در این حوزه آشنایی نداریم و یا اینکه بی‌تفاوت از این مسئله عبور خواهیم کرد.

 

قربان متولی دبیر ستاد احیا جویبار دراین جلسه  اظهار کرد: بیش از ۲۰ وظیفه برای ادارات در مسئله عفاف و حجاب مشخص شده است.

 

وی با اشاره وضعیت حجاب و پوشش در شهرستان جویبار گفت: وضعیت عفاف و حجاب در این شهرستان نسبت به سال‌های گذشته بدتر و متأسفانه قبح این مسئله نیز شکسته شده است.

 

سید علی اسد فرماندار شهرستان جویبار با بیان اینکه عفاف و حجاب مربوط به زنان و مردان است ولی در سال‌های اخیر توجه بیشتری بر روی خانم‌ها بوده است.

 

وی با تأکید بر اینکه درمحیط‌های آموزشی مانند مدارس و دانشگاه‌ها خیلی توجه‌ای به موضوع اخلاق اسلامی نمی‌شود خاطرنشان کرد: اگر در این محیط اخلاق اسلامی به خوبی آموزش داده شود بسیاری از مشکلاتی که امروز گریبانگیر جامعه ما است را  نداشتیم.

 

آیت‌الله محمدتقی نادعلیزاده امام‌جمعه جویبار در این جلسه بیان کرد: مسئله تهاجم فرهنگی حدود ۲۰ سال پیش توسط رهبر معظم انقلاب مطرح شد.

 

وی افزود: عده‌ای در داخل با دشمن خارجی دست به دست شده‌اند که کشور را به سمت بی‌عفتی بکشانند.

 

امام‌جمعه جویبار تصریح کرد: وقتی چادر کنار برود، مانتو روی کار می‌آید و امروز این می‌شود که از آن مانتو هم چیزی باقی نمانده و با بی‌حجابی و بدحجابی در جامعه روبرو هستیم.