به گزارش جویباران، حجت‌الاسلام قنبرعلی بهرامی به مناسبت سالروز تأسیس سازمان تبلیغات اسلامی طی گفت‌وگویی با بیان اینکه تبلیغات برای هر نظام و حکومتی امری اساسی است اظهار کرد: هیچ نظامی را نمی‌توان یافت که غافل از تبلیغات باشد و اسلام نیز غافل از تبلیغات نبوده و نیست.

 

وی با اشاره به اینکه سازمان تبلیغات در دو بخش قرآنی و فرهنگی در حال فعالیت است گفت: در بخش قرآنی علی‌رغم نامهربانی مسئولین نسبت به قرآن، اقدامات زیادی در شهرستان جویبار انجام شده که ماحصل آن تربیت ۵۰ حافظ قرآنی، ۱۴۰ مربی و داوران ممتاز کشوری در ۲۶ رشته قرآنی است.

 

رئیس اداره تبلیغات اسلامی جویبار با بیان اینکه دوست داریم مسئولین برای فعالیت‌ها و موفقیت‌های قرآنی همانند موفقیت‌های ورزشی ارزش قائل شوند بیان کرد: ورزشکاران تاج سر ما هستند و باید برای آن‌ها ارزش قائل شد ولی در عرصه قرآنی نیز باید این نگاه تشویقی وجود داشته باشد.

 

بهرامی تصریح کرد: در این شهرستان نماینده قرآنی داریم که به کشورهای دیگر دعوت می‌شود و برنامه اجرا می‌کند و حائز رتبه می‌شود ولی صدایی از کسی در نمی‌آید و تشویقی از سوی مسئولین صورت نگرفته، که این نشان از مظلومیت قرآن در این شهرستان است.

 

وی با تشکر از مجمع خیرین قرآنی در جویبار گفت: با توجه به اینکه یک‌سال از تشکیل این مجمع نمی‌گذرد اما حدود ۸ میلیون تومان از سوی مجمع خیرین قرآنی به امور قرآنی کمک شد.

 

رئیس اداره تبلیغات اسلامی جویبار با بیان اینکه بودجه قرآنی در شهرستان جویبار صفر است خاطرنشان کرد: بودجه قرآنی در کمیته برنامه‌ریزی و بودجه شهرستان جویبار صفر است و اعتباری برای آن در نظر گرفته نشده، بیشتر کارها با کمک مردم و خیرین در امور قرآنی در حال انجام است؛حتی موردی داشتیم که خانمی انگشتر خود را برای ادامه فعالیت یک خانه قرآن فروخته تا فعالیت‌های قرآنی ادامه پیدا کند.

 

بهرامی بااشاره به اینکه در بخش فرهنگی عمده فعالیت ما ساماندهی هیئت‌های مذهبی، سازماندهی روحانیون و اجرای برنامه‌های فرهنگی اسلامی در شهرستان است گفت: باید گفتمان دینی در مدارس داشته باشیم که در این جهت تفاهم نامه‌ای با آموزش و پرورش جویبار برای حضور اساتیدی بومی و غیربومی به امضا رسید.

 

وی با بیان اینکه ۱۰۶ هیئت مذهبی مجوزدار در شهرستان جویبار فعالیت می‌کنند عنوان کرد: از ۲۰۰ هیئت مذهبی موجود در شهرستان جویبار ۱۰۶ هیئت دارای مجوز هستند که ازاین تعداد ۴۸ هیئت، مختص بانوان است.