به گزارش جویباران، رقابت‌های انتخابی تیم ملی کشتی آزاد بزرگسالان در ۵ وزن از ساعت ۱۱ صبح امروز در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی تهران برگزار شد که در این رقابت‌ها هفت کشتی‌گیر جویباری حضور داشتند که ازاین تعداد سه کشتی‌گیر توانستند به مقام نخست دست یابند.

در وزن ۶۵ کیلوگرم ایمان صادقی و امیرمحمد یزدانی از شهرستان جویبار حضور داشتند که در نهایت امیرمحمد یزدانی با پیروزی در برابر همشهری خود ایمان صادقی، مرتضی قیاسی (لرستان) و شکست در برابر پیمان بیابانی(تهران)، اما در مجموع توانست با امتیاز بیشتر در رتبه نخست این وزن جای بگیرد.

ایمان صادقی نیز در این رقابت‌ها با پیروزی بر پیمان بیابانی، مرتضی قیاسی و شکست در برابر امیرمحمد یزدانی؛ جایگاه دوم را از آن خود کرد.

در وزن ۷۴ کیلوگرم محمد نخودی با برتری مقابل سید احمد محمدی (مازندران) و شکست در برابر حامد رشیدی (اصفهان) و رضا افضلی (کرمانشاه) در مجموع به مقام چهارم بسنده کرد.

در این وزن رضا افضلی به مقام نخست دست یافت.

در وزن ۱۲۵ کیلوگرم نیز کمیل قاسمی دارنده مدال نقره و برنز المپیک در دور اول استراحت کرد. در دور دوم در برابر یدالله محبی نتیجه را ۶ بر دو واگذار کرد و در دور سوم در مصاف با پرویز هادی با نتیجه ۴ بر صفر مغلوب شد. در نهایت در مجموع امتیازات قاسمی و محبی با امتیاز مساوی به مقام دوم مشترک رسیدند.

در پایان این رقابت‌ها کمیل قاسمی با بوسه بر تشک از دنیای کشتی خداحافظی کرد.

در وزن ۹۷ کیلوگرم رضا یزدانی از جویبار در دور اول و دوم استراحت کرد و در دور آخر علی شعبانی هم استانی خود را با نتیجه ۵ بر ۲ شکست داد و جایگاه نخست را از آن خود کرد تا نویدی بر بازگشت دوباره این کشتی‌گیر خوب باشد.

در وزن ۸۶کیلوگرم دو کشتی‌گیر خوب کشورمان و دو همشهری به مصاف هم رفتند. حسن یزدانی و کامران قاسم‌پور که هر دو از قهرمانان ارزنده کشتی ایران هستند و در شهرستان جویبار از محبوبیت بالایی برخوردار بوده، برای پوشیدن دوبنده تیم ملی در این وزن به رقابت پرداختند که در نهایت حسن یزدانی قهرمان المپیک ۲۰۱۶ توانست قاسم‌پور را شکست دهد و به مقام نخست انتخابی تیم ملی دست پیدا کند.

 

سرانجام در ۵ وزن انتخابی ۳ کشتی‌گیر جویباری توانستند مقام نخست این رقابت‌ها را از آن خود کنند.