به گزارش جویباران،سیما باوندی طی گفت‌وگویی با خبرنگار ما با بیان اینکه هفت مرکز درمان اعتیاد در شهرستان جویبار فعالیت می‌کنند گفت: دو مرکز اقامتی، چهار مرکز درمان سرپایی و یک مرکز اجتماع درمان تی سی در شهرستان جویبار مشغول به کار هستند.

 

وی افزود: ۳۴۰ نفر تحت درمان مراکز سرپایی و ۷۰۰ نفر در مراکز اقامتی تحت درمان هستند.

 

رئیس بهزیستی جویبار با بیان اینکه سال گذشته ۳۱۰ میلیون تومان وام خوداشتغالی به بهبودیافتگان پرداخت شد اظهار کرد: در سال گذشته به ۲۵ بهبودیافته، ۳۱۰ میلیون تومان وام خوداشتغالی پرداخت شده است همچنین خانواده‌های افرادی که در این مراکز تحت درمان هستند از خدمات حمایتی اداره بهزیستی جویبار بهره‌مند می‌شوند.

 

باوندی خاطرنشان کرد: خدماتی ازجمله وام اشتغالزایی، معافیت از پرداخت هزینه برای دریافت مجوز انشعابات آب، برق و گاز و خدمات غیرمستمر دریافت می‌کنند.

 

وی همچنین به معرفی افراد بهبودیافته به اداره کار و رفاه و تعاون اشاره و عنوان کرد: بهبودیافته‌هایی که توان دریافت وام اشتغالزایی را ندارند و تقاضای کار را دارند آن‌ها را به اداره کار معرفی می‌کنیم و آن اداره نیز آن‌ها را به کارگاه‌ها و واحدهای صنعتی و تولیدی معرفی می‌کنند که پس از گذراندن دوره‌ای و با رضایت کارفرما در آن‌ واحد مشغول به کار می‌شوند.

 

رئیس بهزیستی جویبارگفت: با هماهنگی با اداره فنی‌وحرفه‌ای شهرستان، بهبودیافته‌گان علاقمند به کسب مهارت به این اداره معرفی و دوره‌های مختلف را برای راه‌اندازی شغلی می‌گذرانند.

 

باوندی اظهار کرد: بهزیستی از ابتدای درمان تا بازگشت مجدد به زندگی عادی در کنار بیماران به اعتیاد می‌ماند.