به گزارش جویباران،خسرو طالبی در همایش دهیاران شرق استان که در بابلسر با اعلام اینکه استان مازندران بیش از سه میلیون و ۳۰۰ هزار نفر جمعیت و بیش از سه هزار و ۵۰۰ روستا و آبادی دارد گفت: هفت هزار و ۷۰۰ شورا و ۲ هزار و ۳۰۰ دهیار در روستاهای مازندران مشغول به کار هستند.

 

وی با بیان اینکه دهیاران در خط مقدم توسعه و آبادانی روستاها قرار دارند اظهار کرد: اگر توسعه و آبادانی در روستا قرار است رقم بخورد دهیاران در خط مقدم این مسیر قرار دارند.

 

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری مازندران تأکید کرد: باید برای دهیاران امنیت شغلی تأمین و حقوق مکفی دریافت کنند زیرا هرچه به این قشر فرهیخته و خادمان روستا توجه شود قطعاً آبادانی در روستاها بیشتر شکل می‌گیرد.

 

طالبی با اشاره به تسهیلات دولت در بخش اشتغالزایی روستایی گفت: بیش از ۵۰۰ میلیارد تومان دولت در بخش اشتغالزایی روستایی در استان مازندران اختصاص داد که بسیاری از متقاضیان پس از دریافت تسهیلات مشغول به کار شدند و برخی نیز در حال تکمیل پرونده و یا در مرحله دریافت هستند و برنامه‌ریزی خوبی انجام گرفت تا ۵۰ درصد اعتبارات باقی مانده نیز در سال جدید تخصیص پیدا کند.