به گزارش جویباران، جوادکاکو مدیر عامل موسسه فرهنگی هنری بوی خاک طی گفت‌وگویی اظهار کرد: این جشنواره با حمایت‌های سپاه ناحیه جویبار، شهرداری و شورای اسلامی شهرستان، اداره تبلیغات اسلامی و کتابخانه‌ های عمومی شهرستان در حال برگزاری است.

وی با اشاره به عدم حضور و همکاری برخی دستگاه‌ها و نهادهای فرهنگی شهرستان در این جشنواره گفت: وظیفه سازمانی آن‌ها اقتضا می‌کند که در اجرای این جشنواره همراه و کمک کار ما باشند و عدم همراهی آنان بسیار ناراحت کننده است و جای گله دارد.

مدیر عامل موسسه فرهنگی هنری بوی خاک تصریح کرد: این جشنواره با برنامه‌های متنوع ای ازجمله مهد ساحلی ویژه کودکان، مسابقات بومی محلی، اجرای جنگ شادی با حضور هنرمندان شهرستان و استان، اقامه نماز جماعت، مسابقات فرهنگی هنری، ایستگاه مشاوره، گلبانگ ساحل، معرفی آداب و رسوم بومی محلی است.

 

کاکو بیان کرد: جشنواره تابستانه دیار علویان تا پایان طرح سالم‌سازی دریا همه هفته پنج شنبه و جمعه به غیر از ایام شهادت از ساعت ۱۹ تا ۲۳ شب با برنامه‌های مختلف برگزار می‌شود.

 

گفتنی است موسسه فرهنگی هنری بوی خاک از سال ۱۳۸۸ تأسیس شده و به اجرای برنامه‌های مختلف فرهنگی هنری در سطح شهرستان و استان می‌پردازد.