به گزارش جویباران، سیما باوند در نشست خبری به مناسبت هفته بهزیستی با بیان اینکه بهزیستی جویبار یک هزار و ۷۲۴ خانواده تحت پوشش بهزیستی شهرستان جویبار هستند گفت: زنان سرپرست خانوار، معلولین جسمی حرکتی، معلول ذهنی، اعصاب و روان مضمن و کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست تحت پوشش بهزیستی شهرستان جویبار هستند.

 

وی با اشاره اینکه بهزیستی جویبار از ارائه ۲۰ خدمت به ۱۸۹ خدمت به مددجویان خود رسیده است اظهار کرد: خدمات بهزیستی بر پایه خردورزی، نوع دوستی و خیرجمعی از بدو تولد تا سالمندی ادامه دارد و خدماتی نظیر، قربالگری شنوایی، سنجش بینایی، پیشگیری از معلولیت، مراقبت از معلولین، اوقات فراغت، تحت پوشش قراردادن زنان و کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست، تسهیلات اشتغالزایی، ساخت مسکن خانواده‌های دو معلول به بالا و… به مددجویان این اداره ارائه می‌شود که تمام این خدمات به صورت رایگان است.

 

رئیس اداره بهزیستی جویبار تصریح کرد: در سال گذشته یک میلیاردو ۳۰۰ میلیون تومان تسهیلات اشتغالزایی به ۱۰۳ مددجو پرداخت شد و در سال جاری نیز هیچ محدودیتی برای پرداخت تسهیلات در این بخش نداریم.

 

باوند با بیان اینکه در هفته بهزیستی چهار طرح با اعتبار ۵۵ میلیون تومان در شهرستان جویبار افتتاح شد گفت: مرکز بازتوانی اقامتی درمان اعتیاد (کمپ خورشید سلامت)، مرکز درمان سرپایی اعتیاد مدائن در روستای سیدکلا، طرح اشتغال خیاطی مددجو سرپرست خانوار روستای دیو کلا با وام ۲۵ میلیون تومانی، مسکن خانواده دارای دو معلول روستای انارمرز با ۱۸ میلیون تومان وام بلاعوض و ۱۴ میلیون تومان وام با سود ۴ درصد بنیاد مسکن به بهره‌برداری رسید.

 

وی همچنین به خسارت مسکن خانواده‌های تحت پوشش بهزیستی در سیل اخیر اشاره و عنوان کرد: در سیل اخیر ۲۴ خانواده مددجو دچار خسارت شدند که خسارت‌ها توسط بنیاد مسکن در حال پرداخت است و یک میلیون تومان بلاعوض نیز از طرف بهزیستی جویبار به خانواده‌های خسارت دیده پرداخت شد.

 

رئیس بهزیستی جویبار با بیان اینکه هفت مرکز درمان اعتیاد در شهرستان جویبار فعالیت می‌کنند گفت: دو مرکز اقامتی، چهار مرکز درمان سرپایی و یک مرکز اجتماع درمان تی سی در شهرستان جویبار مشغول به کار هستند.

 

باوند افزود: در سال گذشته ۱۰۰۰ نفر در این مراکز تحت درمان قرار گرفتند.