به گزارش جویباران، بهرام عبداله‌پور در جلسه ستاد تنظیم بازار شهرستان جویبار گفت: در چهارماهه نخست امسال ۲ هزار و ۲۲۷ بازرسی از اصناف مختلف در شهرستان جویبار انجام شد که منجر به ارسال ۱۰۶ پرونده تخلف به سازمان تعزیرات حکومتی شد.

 

وی افزود: ۱۳۰ مورد بازرسی از واحدهای تولیدی صنعتی و ۳ تخلف، ۱۹۶ مورد بازرسی از واحدهای تولیدی صنفی و ۱۴ مورد تخلف، ۱۰ مورد بازرسی از انبار و ۳ مورد تخلف، ۴۰ مورد بازرسی از عمده فروشان، ۱۲۲۷ مورد بازرسی از خرده فروشان و ۳۶ مورد تخلف و ۵۱۲ مورد بازرسی از واحدهای خدماتی و ۵۰ مورد تخلف ثبت شد.

 

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت جویبار بیان کرد: ارزش ریالی این تخلفات دو میلیارد و ۱۸۰ میلیون ریال بوده است.

 

عبداله‌پور همچنین به بازدیدهای مشترک با سایر نهادها و سازمان‌ها اشاره و عنوان کرد: ۱۷ بازدید مشترک با جهادکشاورزی، ۱۰ بازدید با اصناف، ۱۵ بازدید مشترک با دام‌پزشکی، ۱۰ بازدید با اداره اماکن و ۱۴ بازدید مشترک با اداره بهداشت و درمان انجام شد که ۳۰ فقره پرونده به ارزش ریالی یک میلیارد و ۹۵۰ میلیون تومان به سازمان تعزیرات حکومتی ارسال شد.

 

سیدعلی اسد فرماندار شهرستان جویبار دراین جلسه ضمن تأکید بر نظارت دقیق بر بازار و رصد  قیمت‌ها به صورت مستمر گفت: برای ممانعت از افزایش غیرقانونی و بی‌ضابطه قیمت‌ها باید کنترل و نظارت مستمر بر قیمت‌ها وجود داشته باشد.

 

وی تصریح کرد: بخش اعظمی از امور تنظیم بازار در دست ما نیست اما می‌توانیم با اتکا با قانون و برخورد قاطع از انحراف قیمت‌ها و توزیع کالا جلوگیری کنیم.

 

انوشیروان محمودی رئیس اداره تعزیرات حکومتی قائمشهر و جویبار اظهار کرد: از ۱۰۶ پرونده ارسالی اداره صنعت، معدن و تجارت جویبار، ۹۲ پرونده رأی آن صادر شد.

وی افزود: در صورت راه‌اندازی صندوق مکانیزه، نظارت در حوزه کالا و خدمات افزایش پیدا می‌کند و مشکلات پیش‌روی امروز کاهش پیدا خواهد کرد.