به گزارش جویباران، غلامحسین خاتمی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نمازجمعه شهرستان جویبار با بیان اینکه در این شهرستان از سال ۱۳۶۲ اولین نمازجمعه اقامه شد اظهار کرد: آیت‌الله معلمی اولین امام جمعه شهرستان جویبار در سال ۶۲  تا سال ۱۳۸۲ بود که از برکات وجود او، مستقل شدن جویبار از قائمشهر و ساخت مصلی جنب بیمارستان بود.

 

وی افزود» پس از وی مرحوم آیت‌الله مهدوی به عنوان دومین امام‌جمعه جویبار تا خرداد ۱۳۸۵ بود که از وجود حضور این امام‌جمعه فقید ساخت خانه سازمانی امام‌جمعه، کلنگ‌زنی مصلی الغدیر، تأسیس حوزه علمیه خواهران و تشکیل جامعه روحانیت در این شهرستان بود.

 

رئیس ستاد نمازجمعه جویبار تصریح کرد: پس از رحلت آیت‌الله مهدوی، حجت‌الاسلام قلی‌پور قریب به ۱۰ سال امام‌جمعه جویبار بود که اقدامات ارزشمندی ازجمله ادامه روند ساخت مصلی الغدیر و تأسیس حوزه علمیه برادران عملی شد.

 

خاتمی با بیان اینکه از اسفند ۹۴ شهرستان جویبار میزبان آیت‌الله نادعلیزاده به عنوان امام‌جمعه است که مفروش شدن مصلی، نصب درب‌های خراطی شده به ارزش یکصد میلیون تومان از اقدامات این امام‌جمعه ارزشمند است.

 

وی با بیان اینکه ۸۰ درصد مصلی الغدیر تکمیل شده است بیان کرد: در تلاش هستیم قسمت‌های باقی‌مانده مصلی نیز تکمیل شود و به عنوان مرکز فرهنگی، مذهبی و اجتماعی، مردان و زنان با ایمان شهرستان جویبار در اختیار آنان قرار گیرد.