به گزارش جویباران،  از اعلام دوپینگ آرتور تایمازوف ازبکستانی در المپیک ۲۰۱۲ لندن گمانه زنی ها بر این شد که طلای وزن ۱۲۰ کیلوگرم به کمیل قاسمی نایب قهرمان المپیک ۲۰۱۶ ریو خواهد رسید.

پیش از این، تست داوید مودزامانشویلی کشتی‌گیر گرجستانی که نایب قهرمان المپیک لندن شده بود نیز مثبت اعلام شده بود و بدین ترتیب باید مدال طلای المپیک به کمیل قاسمی از ایران و مدال نقره المپیک به بلال ماخوف از روسیه برسد چراکه قاسمی کشتی‌گیر بازنده تایمازوف به حساب می‌آید و به این ترتیب با حذف تایمازوف ملی‌پوش سنگین وزن ایران باید جای او را در رده نخست المپیک می‌گیرد.

کمیسیون انضباطی کمیته بین المللی المپیک نیز امروز نظرش را در مورد آرتور تایمازوف ازبکستانی ارائه کرد و اعلام کرد که او در تست مجدد نمونه دوپینگ مربوط به المپیک ۲۰۱۲ لندن مردود شده است.

تایمازوف به دلیل استفاده از ماده ممنوعه دهیدروکلرمتیل تستوسترون، دوپینگش مثبت شده است.

با حذف او از جدول مدالها، کمیل قاسمی از ایران برنده جدید مدال طلا خواهد بود، بلال ماخوف از روسیه نیز به عنوان برنده مدال نقره باقی ماند و ترول دلاگنف از آمریکا نیز جدیداً صاحب مدال برنز می شود.

ترتیب مدال آوران المپیک به ترتیب زیر می شود:

مدال طلا: کمیل قاسمی از ایران

مدال نقره: بلال ماخوف از روسیه

مدال برنز: ترول دلاگنف از آمریکا

مدال برنز: دولت شابانبای از قزاقستان

گفتنی است ممکن است تایمازوف طی ۲۱ روز نسبت به تصمیم کمیسیون انضباطی IOC  درخواست فرجام خواهی کند. پس از این تاریخ اتحادیه جهانی کشتی نیز محرومیت این ورزشکار را اعلام می کند.