محمد ابراهیم ولی پور طی گفت‌وگویی با خبرنگار جویباران بااشاره به اینکه برای حل مشکل بیکاری هیچ راهکاری بهتر از آموزش‌های فنی‌وحرفه‌ای نیست گفت: با آموزش‌هایی که در مراکز  فنی‌وحرفه‌ای داده می‌شود، می‌توانیم بیکاری را در کشور کاهش بدهیم و مهم‌ترین ویژگی این آموزش‌ها تربیت کارآفرین است.

 

وی با بیان اینکه ۷ رشته در این مرکز به کارآموزان آموزش داده می‌شود اظهار کرد: مکانیک خودرو، جوشکاری، تأسیسات حرارتی و برودتی، تعمیر لوازم خانگی، برق، کامپیوتر و خیاطی از جمله رشته‌های این مرکز هستند که به مهارت‌آموزان آموزش داده می‌شود.

 

رئیس مرکز آموزش فنی‌و‌حرفه‌ای جویبار تصریح کرد: هرکدام ازاین رشته‌ها در حرفه‌های مختلف تقسیم‌بندی می‌شوند که بالغ بر ۳۰ حرفه است.

 

ولی‌پور آموزشگاه‌های آزاد را بازوان این سازمان دانست و افزود: ۲۲ آموزشگاه آزاد در رشته‌های مختلفی ازجمله کامپیوتر، مراقبت زیبایی، موسیقی، خیاطی، هنرهای تجسمی و قالیبافی در شهرستان جویبار مشغول به آموزش هستند.

 

وی با بیان اینکه ۵۰۰ نفر در سال گذشته در آموزشگاه‌های آزاد جویبار دوره‌های آموزشی را گذرانده‌اند یادآور شد: این کارآموزان در سن ۱۷ تا ۲۰ سال بودند.

 

رئیس مرکز آموزش فنی‌و‌حرفه‌ای جویبار با اشاره به اینکه در سال گذشته ۵۵ با کسب مهارت از این مرکز موفق به راه‌اندازی کسب و کار شدند گفت: برای حل مشکل بیکاری هیچ راهکاری بهتر از آموزش‌های فنی و حرفه ای نیست و این مساله در گروی تغییر نگاه مدیران کشور است.