به گزارش جویباران،علی شعبانی در نشست خبری به مناسبت روز خبرنگار در جمع اصحاب رسانه گفت: بدون حضور خبرنگاران اقدامات نهادها و ادارات تأثیرگذار نخواهد بود و بسیاری از نگرانی‌های کشاورزان با اطلاع‌رسانی دقیق و خبرنگاران برطرف خواهد شد.

 

وی با بیان اینکه امسال ۶۰۰ هکتار افزایش سطح زیرکشت برنج داشته‌ایم اظهار کرد: با توجه به بارندگی‌های ابتدای سال و احیای رودخانه‌ها و نهرها و افزایش ۶۰۰ هکتاری  سطح زیرکشت برنج در جویبار، پیش بینی می‌شود در سال زراعی جاری ۶۰ هزار تن برنج در این شهرستان برداشت شود.

 

رئیس جهادکشاورزی جویبار بیان کرد: ۲۱۰ کیلیومتر از کانال‌های انتقال آب بین مزارع جهت جلوگیری از هدررفت آب با اعتبار ۱۳ میلیارد و ۸۰۹ میلیون ریال در سطح شهرستان انجام شد.

 

شعبانی افزود: در بخش اراضی باغی نیز ۳۰ هکتار از این اراضی به سیستم آبیاری قطره‌ای به صورت رایگان مجهز شدند.

 

وی با اشاره به جذب ۱۳۳ درصدی اعتبارات در بخش میکانیزاسیون کشاورزی گفت: ۹۵ پرونده به ارزش ۷ میلیارد و ۴۴۸ میلیون تومان به بانک‌های عامل معرفی شدند که تاکنون ۳ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان این اعتبار جذب شده است.

 

 

رئیس جهادکشاورزی جویبار تأکید کرد: در راستای حفظ امور اراضی ۳۱ مورد بنای غیرمجاز قلع و قمع شد.

 

شعبانی همچنین با اشاره به خسارت‌دیدگان سیل ابتدای سال گفت: ۵۶۶ نفر از خسارت‌دیدگان در بخش کشاورزی غرامت بلاعوض خود را به ارزش ۳ میلیارد و ۱۱۳ میلیون ریال دریافت کردند و بیش از دو هزار نفر دیگر نیز در نوبت دریافت غرامت هستند.