به گزارش جویباران، آیت‌الله محمدتقی نادعلیزاده در آیین تجلیل از خبرنگاران شهرستان جویبار گفت: خبرنگاری کار بسیار سخت و پراسترسی است.

 

وی با بیان اینکه از صدر اسلام نیز خبرنگار داشته‌ایم اظهار کرد: در صدر اسلام نیز خبرنگار با عنوان وقایع نگار وجود داشتند و تمام مورخین خبرنگار هستند.

 

امام‌جمعه جویبار بااشاره به اینکه خبرنگار باید امانت‌دار باشد بیان کرد: یکی از شروط خبرنگاری امانتداری است و نباید نظرات و سلایق شخصی را وارد خبر کنند زیرا حتی جابجایی یک حرف در جمله می‌تواند معنای آن را تغییر دهد و اثراتی در جامعه داشته باشد.

 

نادعلیزاده اظهار کرد: خبرنگاران آیینه افکار عمومی هستند و از پشتوانه مردمی خوبی برخوردارند و باید کار و هدف آنان نیز خدمت به مردم و شهر باشد.

 

محمد فوقی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی جویبار در این جلسه با بیان اینکه هرگونه توسعه سیاسی، فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و… با وجود خبر، خبرنگاران میسر می‌شود و رسانه‌ها می‌توانند فرهنگ‌ساز باشند.

 

وی افزود: رسالت خبرنگاری معرفت‌افزایی، روشنگری و امیدآفرینی و بدعت‌زدایی از خرافات در بین مردم است.

 

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی جویبار یکی از وظایف خبرنگاران را مطالبه‌گری دانست و گفت: نقدها باید سازنده و منصفانه باشد در این صورت است که شاهد پیشرفت و توسعه در شهرستان خواهیم بود.

 

سیدعلی اسد فرماندار شهرستان جویبار در این آیین تجلیل از خبرنگاران اظهار کرد: مدیران توان نقدپذیری خود را افزایش دهند و تعامل خود را با خبرنگاران بیشتر کنند.

 

وی با بیان اینکه خبرنگاران مانع بروز فساد می‌شوند گفت: با حضور به موقع خبرنگاران باعث پیشگیری از فساد در حوزه‌های مختلف می‌شود.

 

فرماندار جویبار تأکید کرد: با هم افزایی و همدلی بین مدیران، توسعه وپیشرفت حاصل می‌شود و به صورت انفرادی توفیقی ایجاد نمی‌شود.