به گزارش جویباران، سیدعلی اسد در جلسه شورای اداری شهرستان جویبار به مناسبت هفته دولت اظهار کرد: ۲۲ پروژه از قبیل توسعه و تقویت شبکه برق، اصلاح شبکه آبرسانی، طرح هادی، آسفالت معابر، افتتاح شالیکوبی، سورتینگ و کلنگ زنی سالن کشتی شهر کوهی‌خیل با اعتباری حدود ۱۸ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید.

 

وی با بیان اینکه سیل امسال به ۵ هزار هکتار از اراضی شالیزاری و باغی خسارت وارد کرد گفت: هرچند سیل امسال خسارتی را به بخش کشاورزی شهرستان وارد کرد اما سبب افزایش سطح کشت به میزان ۶۰۰ هکتار شد که درسال‌های قبل رها شده بود.

 

فرماندار جویبار بیان کرد: ما تهدید سیل را به یک فرصت تبدیل کردیم و حدود ۶۰ کیلومتر از انهار درجه یک، دو و سه شهرستان لایروبی شدند.

 

اسد همچنین به توقف ساخت سالن کشتی ۵ هزار نفر جویبار اشاره و عنوان کرد: ساخت سالن پنج هزار نفر کشتی در جویبار یک مطالبه جدی و به حق مردم این شهرستان است که امیدواریم با پیگیری نمایندگان روند ساخت و تکمیل آن مجدداً آغاز شود.

 

وی یکی از مشکلات اصلی شهرستان جویبار را آب شرب و جاده‌ها دانست و خاطرنشان کرد: با توجه به حضور و فعالیت واحدهای تولید و صنعتی بزرگ در این شهرستان دیگر جاده‌های موجود پاسخگوی این حجم از تردد نخواهد بود.