به گزارش جویباران،رضا یزدانی در آستانه مسابقات جام جهانی از حضور در این مسابقات انصراف داد. او علت انصرافش را آسیب دیدگی و آماده نبودن اعلام کرده و در بیانیه خود نوشته: سال‌هاست به عشق مردم خوب کشورم تمام توانم را در میادین مختلف به کار بسته‌ام، بارها در این مسیر پر فراز و نشیب دچار آسیب دیدگی شده‌ام. در بالاترین رویداد ورزشی جهان در آستانه و در حین مسابقات در ۲ المپیک دچار پارگی آشیل و رباط پا شده‌ام. بی‌مهری‌ها را بخشیدم و دگربار به عشق مردمان سرزمینم ایستادم. پس از تحمل این آسیب دیدگی‌ها و پس از دوری ۲ ساله از کشتی بار دیگر عزم خود را برای افتخارآفرینی جزم کردم تا بتوانم با دعای خیر شما در آخرین المپیک دوران قهرمانی‌ام با کسب افتخار از این دوره گذر نمایم. از لیگ داخلی شروع کردم و در ادامه مسیر در جام دانکلوف و مسابقات آسیایی و سپس انتخابی تیم ملی شرکت کردم.

دارنده ۲ مدال طلای قهرمانی جهان بیان کرد: تمام هدفم حضور قدرتمندانه و کسب افتخار در مسابقات جهانی بود، زیرا صرفاً حضور در این مسابقات به‌عنوان یک شرکت کننده بدون کسب مدال و افتخار هرگز در قاموسم تعریف نگردیده است.  سعی کردم چون سربازی وظیفه شناس در اختیار کادر فنی و گوش به فرمان ایشان باشم. آسیب دیدگی‌های متعدد، پس از مسابقات آسیایی و آخرین آن در آستانه مسابقات انتخابی و استمرار آن تا الان، مجال انجام تمرینات پرفشار و مستمر را از من گرفت.

 

در ادامه این بیانیه آمده است: احساس می‌کنم با شرایط جسمانی فعلی و اندک زمان باقی‌مانده تا شروع مسابقات جهانی امکان حضور پرقدرت و با صلابت در این رویداد برایم مقدور نمی‌باشد و اصرار به حضور در این مسابقات می‌تواند فرصت افتخارآفرینی از جوانان دیگر را برای کشور عزیزم سلب نماید. با آرزوی توفیق برای کلیه اعضاء تیم اعزامی به مسابقات جهانی از کادر فنی تقدیر و تشکر می‌کنم. امیدوارم بتوانم پس از رهایی از آسیب دیدگی فعلی با سلامت کامل به عرصه قهرمانی بازگردم و با دعای خیر شما سبب ساز خوشحالی مردم خوب و نجیب سرزمینم در مسابقات آتی باشم.

 

گفتنی است رضا یزدانی دارنده ۲ مدال طلا و ۲ برنز رقابت‌های قهرمانی جهان و سه مدال طلای بازی‌های آسیایی است و سابقه حضور در سه دوره از بازی‌های المپیک (۲۰۰۸ پکن، ۲۰۱۲ لندن و ۲۰۱۶ ریو) را در کارنامه ورزشی خود دارد.